У БТІ за тисячу доларів готові закрити очі на незаконні і небезпечні для життя оточуючих перепланування квартир.

Корумповані чиновники безкарно торгують дозволами на незаконні і небезпечні перепланування в квартирах багатіїв. Коли ж багатоповерхівки розвалюються, немов картонні будинки, чиновники розводять руками і десятиліттями шукають винних.
В Україні вже не раз були випадки, коли закривання очей на знесення несучих стін призводило до людських жертв. Однак пояснити, яким чином було видано дозвіл на роботи з перепланування, ніхто з офіційних осіб не вирішується.
Журналісти програми «Гроші» вирішили особисто з’ясувати, чи дійсно з держконтролером можна домовитися про легалізацію абсурдною перепланування, яке розвалить весь будинок.
Перед входом до столичного БТІ орудує безліч посередників, які можуть вивести на потрібних людей.
Один телефонний дзвінок, і працівниця Бюро Наталя обіцяє за тисячу доларів організувати все так, що інженер, який буде робити технічну документацію на квартиру, не помітить знесеної капітальної стіни. Тобто на папері вона буде значитися, в реальності ж ні.
Зустріч для передачі грошей пані Наталя призначає не в приміщенні БТІ, а в офісі неподалік. Але, побачивши журналістів з камерою, відразу починає «морозитися» і робити вигляд, що ніяких домовленостей не було.
За словами людей, які стикалися з будівельними держструктурами, такими хабарниками битком набиті всі контори. Для них люди — це дійні корови. Якщо ж хто відмовляється платити необхідну суму мимо каси, то змушений буде роками бігати за дозволами.
Більш того, якщо ж дозвіл на певні роботи таки буде надано, в ньому чітко прописано, що чиновники не несуть ніякої відповідальності за виконане будівництво або перепланування. Виходить, гроші беруть, але ні за що не відповідають.
Нагадаємо, за вказівкою президента Віктора Януковича, з 2012 року в рамках боротьби з корупцією БТІ повинні припинити своє існування, а функції даного органу перейти в Державну реєстраційну службу.
Пізніше гарант продовжив життя БТІ на рік, щоб всі відповідні органи змогли підготувати матеріальну і законодавчу базу для передачі повноважень Укрдержреєстру.

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>