Мешканці будинку по пр-ту Леніна, 77 (ОСББ «Павлово Поле») в Харкові, відстояли право володіння нежитловими приміщеннями, які за розпорядженням міськради залишили у володінні забудовника багатоповерхівки.

Як уже писало «Сегодня», в кінці минулого року мешканці новобудови вирішили створити ОСББ, тоді з’ясувалося, що підвали, цокольний ярус, технічні приміщення на першому поверсі, передбанник при вході в один з під’їздів, власникам квартир не належать, а щитову і зовсім пристосували під офіс.

«Ці приміщення необхідні для обслуговування будинку, адже, якщо в підвалі, де знаходяться всі комунікації, прорве труба, то ніхто, крім власника, не зможе туди ввійти. В цьому випадку мешканці стають заручниками обставин. У свою чергу забудовник може отримати додаткову вигоду, продавши або здавши ці приміщення в оренду, не питаючи про це мешканців», — каже юрист, представник ОСББ Роман Лихачов.

Відстоювати свої права харків’яни вирушили в суд. За словами юриста суд першої інстанції підтримав мешканців, проте Апеляційний це рішення скасував, залишивши право володіння нежитловими приміщеннями за компанією-забудовником. Днями Вищий господарський суд України поставив в цій справі крапку. Служителі Феміди визнали розпорядження міськради про видачу свідоцтва на право власності на нежитлові приміщення незаконним.

«Тепер самі мешканці можуть здавати ці приміщення — а там майже 500 кв.м — в оренду, а гроші направляти на розвиток ОСББ та утримання будинку», — каже Роман Лихачов

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>