7 лютого відбулося перше засідання робочої групи з розробки проекту закону України про ріелтерську діяльність.

Кабінет міністрів України доручив Міністерству економічного розвитку і торгівлі розробити проект закону про ріелтерську діяльність. Про це йдеться на сайті Асоціації фахівців з нерухомості України (АСНУ).

В основу законопроекту покладено закони про аудит та оцінку. Законопроектом прописуються положення щодо ріелтерської діяльності і ріелторської послуги; навчання та сертифікація ріелторів; реєстру ріелторських фірм; прав, обов’язків і відповідальності ріелторів.

Одною з вимог для отримання сертифіката ріелтора була наявність у нього базової вищої юридичної або економічної освіти. При цьому керівником ріелтерської компанії повинен бути ріелтор.

За результатами зустрічі було вирішено підготувати обгрунтування про необхідність прибрати тарифікацію на ріелторські послуги із законопроекту, а включити формулювання, що оплата ріелтерських послуг визначається за домовленістю сторін.

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

2 Коментарів до Мінекономрозвитку готує законопроект про ріелтерську діяльність
 1. lutskrealty lutskrealty:

  Обговорення тут — http://rtop.com.ua/528192/ChVHEwoWSUEWRhtQS1tCFgxSQU0VVV1fQEoIVBg=/
  =============================
  1. Як на мене, то в законі Про ріелторську діяльність немає ніякої необхідності. Достатньо закону Про підприємницьку діяльність (можна внести доповнення), Закону про захист прав споживачів, Земельного, Податкового кодексів, зрештою для шахраїв — Кримінального.
  2. Якщо ж прийняття цього закону неминуче, то в ньому (ІМХО) потрібно наступне:
  - вилучити Статтю 4, пункт 1;
  - вилучити Статтю 5 повністю;
  - вилучити взагалі всі норми про обов»язкову Сертифікацію ріелторів та Реєстр ріелторів. Все це має відбуватись в добровільному порядку.
  (інакше це прямий шлях до хабарництва і/або усунення конкурентів. Зрештою, не ведеться ж Реєєстр та Сертифікація, скажімо продавців теплових насосів! Товар теж не з дешевих, встановлення і обслуговування його потребує значних знань та навиків. Або продавців автомобілів. Невже для продажу автівок повинна бути вища освіта? Сертифікат? Реєстр?)
  - ні в якому разі законодавчо не закріплювати ( є такі пропозиції !) обов»язковість участі ріелтора в угодах купівлі/продажу нерухомості та фіксованої, законодавчо закріпленої ставки винагороди ріелтора!;
  - у Статті 22 додати Ріелторську палату та Третейський суд.

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>