На сьогоднішній день в Україні налічується близько 4,5 тис. недобудованих об’єктів, повідомив заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики Ігор Лисов.
За його словами в результаті невиконання забудовниками обіцянок постраждали біля 120 тис. інвесторів — людей, які вклали свої кошти в будівництво, на сьогоднішній день не отримали це житло, за яке заплатили.

Як повідомляє І. Лисов, найближчим часом до Верховної Ради буде подана концепція, згідно з якою пропонується розділити недобудови на кілька категорій. «Кожен об’єкт має свою історію. Порядку третини об’єктів — досить благополучні, вони практично добудовані і можуть бути незабаром введені в експлуатацію — силами держустанов, таких як Фонд сприяння молодіжному будівництву, та за участю місцевих бюджетів. Місцеві органи влади, виділивши кошти на ці безпроблемні об’єкти, вирішать відразу кілька завдань, наприклад, забезпечать квартирами деякі категорії людей, що стоять на черзі», — підкреслив Лисов.

Автори законопроекту пропонують виділити категорію «умовно проблемних» об’єктів, там, де отримано від інвесторів більше грошей, ніж побудовано. Треба дивитися на комерційну складову території. Якщо сумлінний забудовник, запропонувати йому додаткову територію і в загальному обсязі бізнесу йому буде вигідно добудувати об’єкт.

Третя категорія призначена для «проблемних» об’єктів. За словами І.Лисова, такими об’єктами повинні займатися правоохоронні органи. Вимоги до недобросовісного забудовника: якщо у нього є майно, воно продається на аукціоні, і відшкодовуються частково кошти інвесторам. До кінця року оголошено мораторій на суди по недобудовам, але забудовники, які до кінця 2012-го року не знайдуть вирішення своїх проблем, повинні готуватися до позовів.

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>