Уряд Італії обклав податком українське житло, українських заробітчан.

Відтепер всі, хто проживає на території Апеннін, муситимуть сплачувати до італійської казни за закордонну нерухомість. Як за віллу в Ніцці, так і за хатину в Чернівцях., передає Німецька хвиля.

 В Італії з’явився новий податок, який деякі ЗМІ вже охрестили «податком доглядальниць». Тепер всі, хто проживає на території Апеннін, муситимуть сплачувати до італійської казни за закордонну нерухомість. Як за віллу в Ніцці, так і за хатину в Чернівцях.

Уряд Монті, намагаючись врятувати Італію від кризи, ухвалив пакет декретів, метою яких є наповнити казну. Серед інших пройшов і декрет про новий податок – Ivie. Він стосується всіх, хто проживає на території країни, а не тільки її громадян. Згідно з декретом, всі податкові резиденти Італії мусять заплатити 0,76 % від вартості свого закордонного нерухомого майна.

Невідомо, чи розробники нового податку замислювались щодо того, скільки власників закордонних квартир є італійцями, а скільки – іноземцями, для яких це перше і єдине житло у власності. Але закон різниці не робить – і ті, й інші мусять платити.

Українська громада цією новиною стурбована, а багато хто й обурений: «чому, мовляв, Італія хоче гроші за мою хату, яка мені належить вже десятиліттями і до якої вона жодного стосунку не має?»

Крім того, виникає ціла низка суто технічних питань. Декрет передбачає обчислення податку на основі «ціни продажу, вказаної в акті купівлі-продажу або, за його відсутності, від ринкової ціни нерухомості». А що робити, якщо квартира була приватизована, тобто фактично безкоштовно передана державою, за пострадянських часів? Або придбана за кілька мільйонів тодішніх карбованців. Хто і як їх буде перераховувати на євро? І якщо робити оцінку ринкової вартості, то за чий рахунок запрошувати спеціаліста?

Утім, в уряді про ці проблеми знають, тому, кажуть там, незабаром має вийти низка роз’яснень щодо декрету.

джерело:  expres.ua

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

2 Коментарів до Обклали податком житло українських заробітчан, уряд Італії
  1. westlviv westlviv:

    цікаво звідки вони взагалі будуть знати хто з українців яку нерухомість і де має? :) хіба наші самі признаються :) :) :)

  2. Наталія Стеценко Наталія Стеценко:

    !

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>