У 2012 році оренда житла в Києві значно не подорожчає. За прогнозами економістів та ріелторів, цього року вартість оренди житла в столиці зросте максимум на 15% і то тільки через інфляцію. «Якщо зростання цін у 2012-му буде 20% на рік, ціни оренди виростуть на 10-15%. Якщо до 10%, то на 5-7% », — вважає провідний фахівець відділу маркетингу компанії SV Development Сергій Костецький.

Очікується і епізодичне зростання вартості оренди. Приміром, президент Союзу фахівців з нерухомості України Олександр Рубанов припускає, що в період «Євро-2012» вона може подорожчати на 5-7%.

З кінця 2011-го житло вартістю до 3 тис. грн на місяць стало «на вагу золота». «Хочу знайти дешевше 3 тис. грн на місяць. Але таких варіантів дуже мало і вони зовсім вже «убиті». Причому якщо квартира дешевше 3 тис., комісія брокера вища, ніж зазвичай. Щоб орендувати однокімнатну за 2,7 тис. грн, брокеру треба віддати 1,8-2,5 тис. », — передає слова жительки Хмельницького «Сегодня».

Що стосується 2011 року, ринок оренди житла в столиці пожвавився. Приміром, за даними агентства нерухомості SV Realty, в Києві зняли 13714 квартир, тобто на 4224 (30%) більше, ніж у попередньому році.

Ціни росли меншими темпами — на 5-11%. При цьому дорожчали лише квартири економ-класу в периферійних районах. Експерти пояснюють це тим, що саме на таке житло ціни на початку року вже були на «дні», тому пішли в ріст, коли «комуналка» в столиці подорожчала.

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>