ОСББ: труднощів не уникнути

-1+1 (+2 rating, 2 votes)
Дата 15.02.2012, категорія: Новини ринку нерухомості України, автор: ,

У ОСББ, як і у будь якої створеної людьми організації, є також свої мінуси. Серед того, що відразу може кинутися в очі — розбіжність в думках.

Одна справа, якщо в будинку розташовується 100-150 квартир, і зовсім інша — коли 600. Коли збирається така кількість людей, а на перших порах функціонування ОСББ, більшість мешканців намагається брати активну участь в житті будинку, конфліктів практично не уникнути.

Складним представляється оформлення відповідних документів. ОСББ може бути створене за допомогою установчих зборів, де будуть визначені учасники майбутнього керівництва об’єднання. Особливу увагу при цьому варто приділити сектору фінансування ОСББ. Залежно від особливостей багатоповерхівки, слід розуміти, де жителі будинку будуть брати гроші на його утримання.

«Крім відповідної тарифікації, встановленої ОСББ, є й інші способи заробітку коштів для утримання багатоквартирного будинку. І цьому слід приділити особливу увагу. Наприклад, реклама на стіні будинку — це теж заробіток, здача квартир в оренду, якщо такі є в розпорядженні ОСББ, — дуже непоганий прибуток. Окремою темою можна розглядати здачу території під паркомісця, там теж є свої особливості», — зазначає Михайло Кальтагейсер, голова ОСББ«Перший будинок».

Певні складнощі може викликати також формування зарплат для голови правління, бухгалтера, паспортиста та інших працівників ОСББ.

За словами Кальтагейсер, голова правління об’єднання співвласників багатоквартирних будинків в Києві в середньому отримує 2000-3000 гривень щомісяця. Зарплата, як бачимо, не дуже висока, а викладатися за ці гроші доводиться на всі 100%.

Втім, як зазначають самі ж українці, вони готові платити більше, аби людина, взявся за організацію життя в будинку, робив все з душею і натхненням. Адже головне для мешканців багатоповерхівок сьогодні — це не тільки позбавлення від корупції у сфері ЖКГ або встановлення «розумних тарифів», а й збереження будинку в цілості й схоронності на багато років.

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>