Для підігріву води влітку мешканцям екологічного житла досить тепла, що виробляють встановлені на даху сонячні колектори. При цьому в зимовий і демісезонний час до обігріву будинку «підключається» тепловий насос. Взимку саме він дає 70% тепла для нагріву води (у тому числі і в басейні) і опалення будинку, а 30% — колектори. «Тепло цей насос бере з землі (з 4 свердловин). Під землею глибше 2 метрів завжди одна і та ж температура — +10 градусів », — каже Тетяна.

За її словами, насос використовує речовину — теплоносій, що може перебувати як в газоподібному, так і в рідкому стані — пропіленгліколь або етиленгліколь. «Воно розріджується спеціальним компресором до 0 градусів і опускається під землю. Там теплоносій нагрівається до +10 градусів, піднімається вгору, стискається і віддає тепло землі для нагріву води. Потім процедура повторюється », — розповіла архітектор.
Тетяна, зазначила, що працює компресор на електриці. Поруч з тепловим насосом бак на 1000 л, всередині якого знаходиться резервуар для гарячої води.
Опалення та охолодження в будинку здійснюється не радіаторами і кондиціонерами, а з допомогою випромінюючих площин. У товщі штукатурки стін прокладені трубочки, по яких тече теплоносій — вода. Взимку температура теплоносія становить всього 30 градусів, влітку — 22.
Дельти в 8 градусів цілком вистачає для того, щоб цілий рік створити здорову атмосферу й затишне тепло в будинку, так як тепловий комфорт людини залежить в першу чергу не від температури повітря в приміщенні, а від температури твердих тіл (стін), що оточують його. «Повітря в будинку ми не гріємо і не охолоджуємо — підігрів та охолодження будинку відбуваються за допомогою площин стін», — стверджує Тетяна. За її словами, стіни випромінюють тепло взимку і холод влітку.

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>