Механізм визначення величини податку на нерухомість, який повинен вступити в силу з 1 липня цього року, до сих пір коригуються.

Депутати з подачі президента проголосували за закон, згідно з яким базою оподаткування нерухомості буде не житлова, а загальна площа. Пояснили це тим, що при колишньому формулюванні власники великих будинків могли б за допомогою перепланування зареєструвати житлову площу, яка була б набагато меншою від загальної і не потрапляла б під оподаткування.
Нескладно порахувати, що через прийняті зміни розмір податку на кожну квартиру зросте як мінімум в півтора рази — на стільки загальна площа перевищує житлову в стандартних квартирах.
Нагадаємо, що податок на нерухомість не буде сплачуватися з однієї квартири площею до 120 квадратних метрів або одного приватного будинку площею до 250 квадратних метрів. Якщо ж у вас дві квартири або одна велика, то щорічно потрібно платити за кожен зайвий метр 1% від мінімальної заробітної плати на початок року (10,73 грн. — Для 2012 року). Якщо площа вашої квартири перевищує 240 кв. м, то податок на нерухомість буде складати 2,7% розміру мінімальної заробітної плати (28,97 грн. — в 2012 році) за квадратний метр в рік. Для будинків цей показник становить 500 кв. м.

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>