У Києві нова хвиля приїжджих. Офіційно в Києві за минулий рік іногородніх стало більше на 45 тис. осіб.

Глава Асоціації ріелторів Києва Артур Пилипчук розповідає, що з цього приводу зараз на ринку однокімнатних квартир справжній ажіотаж: «У столицю на роботу приїжджають зважаючи на кризу багато людей і, в основному, на посади продавців, водіїв. Тобто саме той сегмент, який може собі дозволити зняти економ-варіант — дешеву однокімнатну квартиру», — говорить Пилипчук. Те, що зараз на квартири величезний попит, підтверджують і потенційні квартиронаймачі.

«Навіть дорогі одно кімнатні квартири гребуть. Тільки домовляюся про перегляд — тут же кажуть, що квартира вже здана. Довелося буквально хапати вільну квартиру, не дивлячись», — розповіла киянка Оксана. За прогнозами Пилипчука, такий попит приведе до збільшення цін на невеликі квартири. «Думаю, що ціни на однокімнатні квартири до кінця року підвищаться на 25-30%», — відзначає ріелтор.

За даними управління статистики КМДА, за останній час зросла кількість пасажирів в автобусах на 18%, крім того, на 11% збільшилося споживання хліба. Це ті непрямі ознаки, за якими експерти судять про кількість людей в місті.

Самі приїжджі кажуть, що в регіонах економічна криза ще не минула. «Ми готові їхати в столицю і братися за будь-яку роботу — будувати, пакувати, продавати, тому що у нас влаштуватися на роботу дуже важко. Аби платили зарплату, але не маленьку, бо нам ще треба квартиру оплачувати », — розповідає Дмитро П. з Полтавської області.

Оголошення про роботу в столиці він виявив в місцевій газеті і тут же приїхав до Києва. Але виявилося, що обіцяна зарплата зовсім не 5 тис. грн, а 1,5 тис. грн. Переночувавши на вокзалі, Дмитро зі знайомим зняв кімнату і пішов шукати роботу. «Зараз я на будівництві, зарплата 3,5 тис. грн, якщо знайду краще, піду на кращу роботу», — говорить він.

У рекрутингових компаніях підтверджують, що більшість тих, хто до них звертається — приїжджі, і їх стало більше. «На ринку затребувані диспетчери, менеджери з продажу, секретарі. Близько 70% з них — іногородні. Вони всі говорять, що будуть знімати квартиру, тому менше, ніж на 5 тис. грн, не погоджуються, адже більше 2 тис. будуть віддавати за оренду квартири», — розповідає нам Ольга Струкова, працівник рекрутингового агентства. В інших компаніях говорять, що багато приїжджих сподіваються на роботу в сфері торгівлі та обслуговування.

«До Євро в готелях з’являються вакансії, відкриваються кафе, ресторани, туди теж беруть приїжджих — офіціантами, прибиральниками», — сказала нам фахівець з кадрів Анна Сергієнко.

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>