Останні дослідження Союзу ріелторів Києва та України свідчать про те, що вартість житла на сьогодні продовжує коливатися в незначних межах біля позначки в 1850 доларів за квадратний метр, причому є ознаки, що вказують на можливе зниження рівня цін у короткостроковій перспективі.

«За минулий тиждень, 10-17 лютого, індикатор середньої вартості житла збільшився з 1850.54 до 1856.52 доларів за квадратний метр. Таким чином, зміна до попереднього тижня склала +0.32 відсотка. Різноспрямований напрям зміни рівня індикаторів в підсегментах свідчить про відсутність яскраво виражених цінових тенденцій. Таким чином, цінове очікування на сьогодні дорівнює нулю, і навіть є ознаки можливого зниження вартості житла найближчим часом з невеликою ймовірністю», — стверджується в огляді експертів.

Середня вартість однокімнатної квартири в столиці в будинках готельного типу на 17 лютого, згідно з даними звіту, становила 54 240 доларів, стандартної однокімнатної квартири — 72 920 доларів, двокімнатної — 99 190 доларів, трикімнатної — 128 520 доларів.

Крім того, говориться в документі, на ринку офісних і торгових приміщень столиці триває період стабілізації.

«Минулого тижня індикатор вартості приміщень комерційного призначення збільшився на 1.87 відсотка. Це фактично повернення на рівень цін, який був відзначений три місяці тому. Нинішній індикатор середньої вартості приміщень офісного призначення складає 1556 доларів за квадратний метр, торговельних — 2323 долара за одиницю площі. Отже, на сьогодні офісна нерухомість на ринку коштує на 16 відсотків менше, ніж житлова», — повідомляє звіт.

Оренда столичних офісів за минулий тиждень виросла на 0.48 відсотка, при цьому в периферійних районах Києва зростання становило 1.25%, а в центрі оренда стала дешевше на 1.01%.

«Падіння вартості оренди торгових приміщень столиці склала за минулий тиждень 1.27%. У центрі Києва ця тенденція особливо помітна — тут зростання склало 2.73%. І взагалі, за нашими даними, центр столиці на початку року демонструє падіння інвестиційної привабливості практично за всіма показниками», — зазначено в огляді.

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>