Не так давно столична влада нарахувала у столиці України близько 40 недобудов які заморожені, компанії які мали будувати ці об’єкти збанкротували. Як результат, тисячі киян опинились в ситуації, вклали гроші в ці проекти, і до цих пір залишилися без житла. Влада заявляє свою готовність добудувати ці об’єкти, проте займатися цим їм заважає законодавча база.

«Ми включилися в спробу добудувати будинки, де забудовники збанкротували, є ті будинки, в які багато людей вклали свої кошти, по продавали свої власні квартири. А виходить що це таж сама «Еліта», ось тільки по «Еліті» є рішення рішення судів і людей визнали постраждалими. А у нас приблизно 40 таких «Еліт» по Києву, — розповів заступник голови КМДА Михайло Кучук.

За словами Михайла Кучука, до цих пір законодавство не дозволяє місту втрутитись і розпочати роботи в цих будинках. Причина проста — банкрутство, дуже незрозуміла ситуація з власниками недобудов, земля, оформлена на компанії, власники яких або в бігах, або в місцях за колючим дротом. Їхати до них, щоб вони давали згоду на переведення земельної ділянки в комунальну власність, закони нам не дозволяють, пояснив Кучук.

За словами заступника голови КМДА, щоб хоч якось виправити ситуацію, в Києві був підготовлений законопроект, який дасть можливість міській владі відвести на себе дані земельні ділянки і розрахуватися з тими людьми, які постраждали.

Чому ж така велика кількість людей, які потрапляють на гачок будівельних аферистів? За словами юриста Олексія Гончарука, причина банальна — це елементарна людська любов до халяви.

«Інвестиції в нерухомість — це фінансові інвестиції. Також як в будь-якому бізнесі тут діє правило: чим менше ти вкладаєш в надійність, тим вище ризики. Люди хочуть платити менше і тому ведуться на «вигідні» пропозиції аферистів», — стверджує Олексій Гончарук.

Крім того, фахівець радить до покупки квартири підходити більш усвідомлено. Існує декілька простих порад, які допоможуть вам уникнути шахрайства.

«Коли людина купує машину, якщо вона сама не фахівець, то зазвичай бере з собою якусь людину, яка розбирається в машинах. Але чомусь при купівлі квартири цього не роблять, хоча грошей вкладається на багато більше. При купівлі квартири, особливо, якщо будівництво знаходиться в процесі, візьміть з собою досвідченого юриста або ріелтора, бажано такого, який спеціалізується саме на цих питаннях».

За словами Олексія Гончарука, виявити будівельну аферу можна за декількома ознаками. Одна з них може бути дуже вигідною пропозицію, відсутність всіх необхідних документів у забудовників, відсутність активності на будівельному майданчику.

«Витратьте якийсь час і, можливо, кошти, щоб зібрати інформацію. Перш за все, дізнайтеся про компанію-забудовника. Якщо це нікому не відома компанія або відома, але з поганою репутацією — краще не ризикувати. Поспостерігайте за будівельним майданчиком хоча б протягом місяця. Чи багато змінилося за цей період? Наскільки активно ведуться роботи? Скільки машин з будматеріалами приїжджає щодня і т. д. Зрештою, дайте виконробу 100 доларів, хай він розповість, як іде будівництво та чи не затримують зарплату працівникам», — говорить Олексій Гончарук.

З Олексієм Гончаруком варто погодитися. Якщо ви готові викласти чималу суму за житло, що будується (а в Києві це завжди дуже високі суми), не полінуйтеся витратити час і убезпечити свої інвестиції від діяльності пройдисвітів.

Обрати професіонала допоможе наш каталог ріелторів.

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>