Родичі продавців земельних ділянок роблять спроби оскаржити угоди, посилаючись на неосудність їх при продажі.

Якщо хочете купити наділ під заміський котедж або дачу, переконайтеся, чи не стоїть ваш продавець на психіатричному обліку. А також візьміть довідку про дієздатність у бабусі, яка збирається підписати вам заповіт. Інакше через деякий час ви ризикуєте втратити свою ділянку з будинком або доведеться мати проблеми з родичам продавця і виплачувати їм кошти.

Правозахисник Едуард Багіров говорить, що останнім часом випадків, коли родичі нібито психічно хворого продавця оскаржують продаж, зросла. «Бувають афери ще масштабнішими. Нібито несамовитий господар ділянки примудряється продати її кільком покупцям. Тут уже задіяний і свій нотаріус, тому покупець повинен користуватись своїм правом і обирати нотаріуса самому. А якщо вже «попали», потрібно відразу звертатися до міліції. Або до суду, який призначить експертизу «продавця», і якщо він осудний, то прийме рішення і передасть матеріали в міліцію для порушення кримінальної справи», — говорить Багіров, повідомляє газета «Сегодня».

У міліції про такі афери знають. «Я чув про подібні факти, правда, звичайно потерпілі не пишуть заяви в міліцію, а з’ясовують все в судах», — сказав начальник ЦГЗ МВС Київської області Микола Жукович.

Адвокати розповідають, що такі ж операції шахраї стали провертати і з квартирами.

У міліції кажуть, що нотаріус повинен перевіряти здоров’я людини, яка укладає угоду. «У літньої він має право попросити медичну довідку», — каже працівник ЦГЗ київської міліції Олександр Радкевич.

Юристи радять: перш ніж оформляти угоду, обов’язково потрібно все перевірити. «Можна це зробити через юристів чи адвокатів, вони зможуть відправити запити і отримати медичну довідку на продавця. Або оформляти угоду через серйозні агентства нерухомості, де керівник дорожить своїм ім’ям і розуміє, що якщо він завірить якийсь підозрілий договір, то може потрапити під суд разом з шахраями», — говорить Багіров.

Начальник ЦГЗ МВС Київської області теж радить перевіряти стан здоров’я продавців. «Зробити це можна через юристів. А також не забудьте дізнатися, чи немає у продавців далеких родичів, які захочуть потім оскаржити заповіт», — радить Жукович.

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

Один коментар до У Києві на ринку нерухомості з’явилися нові аферисти
  1. Aspaj:

    Так.Шахрайство модифікується. Потрібно завжди думати за себе і «за того дядька», чи «тітку»… Це називається дуже гарним словом — ПРОГРЕС. Це — просування вперед. У всьому. Але куди ми прийдемо через років так ще 10 — 20…? Чомусь нікому, крім окремих винятків, це не цікаво. Влада — ділить гроші та владу, а не дивиться за порядком у країні. А народ заслуговує на ту владу,яка ним керує.

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>