Усі громадяни України будуть оплачувати переробку сміття вже з початку 2013 року.

Це дозволить побудувати 10 сміттєпереробних заводів і зробити їх рентабельними, а може ще й прибуток непоганий буде. В рамках національного проекту Чисте місто планується вкласти 5 млрд гривень, повідомляє Коммерсант — Україна в статті «відходний промисел».

Щомісячні витрати на вивезення, переробку та утилізацію сміття складуть близько 30 гривень, відзначає видання з посиланням на учасників ринку.

З 1 січня 2013 року усі мешканці України будуть просто поставлені перед фактом. Усіх зобов’яжуть укласти договори про вивезення побутових відходів з компаніями, відібраними місцевими органами влади на конкурсній основі, а які конкурси будуть ми вже знаємо. В Україні, конкурси без скандалів і корупції не обходяться. Це було оприлюднено на сайті Верховної ради України, законопроект N10075 про внесення змін до низки законів щодо операцій з відходами.

У разі відсутності таких договорів з будь яких причин, до громадян будуть застосовані фінансові санкції (штрафи). Автори законопроекту — два депутати Юлія Льовочкіна і Юрій Мірошниченко (обидва з Партії регіонів), а також глава Національного агентства з інвестицій та управління національними проектами Владислав Каські. Вони пропонують стягувати штрафи за відсутність договору про вивезення відходів (сміття)  з громадян (85-170 гривень), а з посадових осіб (850-1700 гривень). При повторному порушенні протягом року штрафи для них збільшать аж до 850-1700 гривень і 1700-5100 гривень відповідно.

Також у законопроекті чорним по білому написано, що громадяни повинні оплачувати не тільки послуги з вивезення та утилізації сміття, а й сортування і переробку відходів. Для цього їх зобов’яжуть здійснювати роздільний збір побутових відходів, повторне сортування відходів проводитимуть компанії, що займаються вивезенням сміття. Не зрозуміло як і ким це буде контролюватись. Хто буде перевіряти якість сортування.

Після того, як ця система почне працювати по всій території України, депутати пропонують ввести з 1 січня 2016 року заборону на захоронення необроблених відходів. Штрафи за його порушення складуть для громадян 1700-5100 гривень (повторні — 5100-11900 гривень), для посадових осіб — 5100-8500 гривень (8500-17000 гривень).

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

2 Коментарів до Українці будуть оплачувати переробку сміття і сортуватимуть відходи
  1. Гість:

    Цікаво хто буде контролювати якість росфасофки сміття… і в який спосіб

  2. Назар:

    Какой контроль, о чем вы… просто деребанят очередные деньги.

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>