Народний депутат від Партії регіонів Юрій Каракай пропонує спростити процедури оформлення земельних ділянок у власність, користування, поновлення договору оренди на землю, а також запровадити механізм переуступки орендарем права оренди частини земельної ділянки.
Відповідні ініціативи депутата містяться в проекті закону № 10019 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедур та скорочення строків набуття права на землю», зареєстрованому в парламенті 9 лютого 2012

Законопроект передбачає скорочення терміну прийняття рішення органами виконавчої влади про приватизацію землі державної або комунальної власності, а також про розробку проекту приватизації до 10 днів, тоді як сьогодні для цього відведено місяць.

При цьому у разі якщо громадянин за 10 днів не одержав дозвіл або відмову на розробку проекту землеустрою щодо відведення ділянки, він має право з наступного дня замовити розробку документації із землеустрою.

При цьому комісія з розгляду питань, пов’язаних з погодженням документації із землеустрою, повинна буде розглянути цей проект за п’ять днів, а не трьох тижнів.

Ю. Каракай також пропонує передбачити в Кодексі України про адміністративні правопорушення, штрафи для посадових осіб при порушенні термінів повідомлення про відмову в розробці проекту землеустрою в розмірі від 50 до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Цим же законопроектом передбачено зміни в закон «Про оренду землі», згідно з якими право оренди на землю без зміни її цільового призначення може бути відчужено орендарем.

Нардеп також пропонує внести до переліку земель комунальної та державної власності, які не можуть передаватися у приватну власність, ділянки, передані під малі архітектурні форми і тимчасові споруди для ведення підприємницької діяльності.

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>