Григорій Калетник, який очолює комітет Верховної Ради з питань землевідносин та аграрної політики (Партія регіонів), зареєстрував законопроект під номером 10051.

Згідно з цим документом, повинні бути розширені доходи місцевих бюджетів за допомогою введення нового збору за використання земельних ділянок сільськогосподарського призначення. Передбачається, що розмір цього збору скласти 1 відсоток від грошової нормативної оцінки земельної ділянки.

Збір зобов’язані будуть платити і орендарі землі, і її власники, які займаються товарним виробництвом в аграрному секторі економіки.

Автор поданого на розгляд нардепів документа підрахував, що це нововведення дасть можливість місцевим бюджетам отримувати додатково близько 3.5-4.5 мільярдів гривень щорічно. Ці кошти мають піти на фінансування розвитку села. При цьому новий збір не скасовує податок на землю, який також надходить  у місцевий бюджет.

На думку експертів ринку, нова пропозиція депутата-регіонала розглядається як ще одна спроба збільшення податкового тягаря на виробників сільгосппродукції. На їхню думку, сьогодні прийняття подібних заходів тим більше несвоєчасно, оскільки можливості отримання кредитів вкрай обмежені, а вільних обігових коштів у більшості підприємств відсутні. Про це заявив Петро Борисюк, перший заступник голови асоціації «Укрцукор».

На тлі цієї спроби спостерігається тенденція збереження падіння цін на продукцію аграрного сектора. «Сьогодні оптова ціна на цукор впала до 5000 гривень за тонну, в той час як собівартість його виробництва — 6.5-7.2 тисячі гривень за тонну. Виходить, що ми продаємо цукор собі у збиток», — зазначає Борисюк.

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>