Криза єврозони — не перешкода для інвесторів.

В кінці 2011 року багато експертів прогнозували, що проблеми світової економіки негативно вплинуть на продажу нерухомості. Однак показники IV кварталу виявилися вищими, ніж очікувалося. На початку 2012 на більшості великих ринках спостерігається зростання.

Нова криза не буде такою важкою, як попередня. У складній ситуації опинилася Європа. На черговому саміті ЄС, який відбувся 30 січня 2012 року, не вдалося виробити чітку програму виходу з кризи. Проблеми єврозони позначаються на стані світової економіки.

Проте в США, навпаки, очікується підйом. Кількість безробітних у цій країні стабільно зменшується. Економіка Японії теж йде в гору.

Експерти вважають, що спад який наближається торкнеться головним чином єврозони і не принесе таких серйозних втрат, як криза 2008-2009 років. Згідно з прогнозами, в 2012 році світовий ВВП зросте на 2,7% (у 2011 цей показник збільшився на 3,0%).

Продажі комерційної нерухомості не знижуються.

У 2011 році загальний обсяг інвестицій у комерційну нерухомість склав 411 млрд доларів США — на 28% більше, ніж в 2010. При цьому в Америці приріст склав 59%, в середньому по Європі, Близькому Сходу і Африці — 20%, в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні — 6%.

Особливо помітний підйом спостерігався на ринках Центральної і Східної Європи, Росії, США, Латинської Америки, Німеччини та Скандинавії. Найбільше коштів було вкладено в комерційну нерухомість США (34,1 млрд. дол.), Великобританії (12,6 млрд.), Франції (9,3 млрд.), Німеччини (8,2 млрд.) і Китаю (5,0 млрд.).

На думку аналітиків LaSalle, в 2012 році в комерційні об’єкти всього світу знову буде інвестовано близько 400 млрд. доларів.

Світовий ринок житла: лідери і аутсайдери.

Активно розвивається ринок квартир в США. За перші III квартали 2011 року частка незатребуваних об’єктів знизилася на 1%. Кількість новобудов скоротилася до рекордно низького рівня, і попит на оренду апартаментів виріс. Населення США зростає, і аналітики прогнозують, що в 2012 році незайнятими залишаться менше 5% квартир.

Однак все більше громадян Сполучених Штатів орендують будинки та квартири, а не купують їх. З середини 2000-х років частка власників знизилася приблизно на 3% і продовжує падати.

У 2012 році буде рости і пропозиція первинного житла, і попит на таку нерухомість. Серед сприятливих чинників для цього ринку — скорочення безробіття, яке має продовжитися найближчим часом. Оренда буде стабільно дорожчати.

В Азії продажі житлової нерухомості скорочуються. У Шанхаї та Сінгапурі зменшилася частка затребуваних об’єктів високого класу. У Манілі і Джакарті такого спаду немає, тому що не знижується попит з боку місцевого населення. В середньому по регіону темпи подорожчання оренди сповільнилися. Найзначніше плата за наймання житла в 2011 році збільшилася в Джакарті (на 3,8%) та Пекіні (на 2,8%).

На ринку Дубая все більш виразним стає поділ на два сегменти, що розвиваються по-різному. Перший сегмент, порівняно невеликий, — це елітне житло. Вартість покупки і оренди такої нерухомості зростає. Другий — це масовий ринок, який страждає від надлишку пропозиції, тому ціни тут продовжують знижуватися.

Ціни на житло в Німеччині і Франції в 2011 помітно зросли — на 7% і 8% відповідно. Але в більшості європейських країн будинки і квартири подешевшали на 2-6%. На деяких ринках спад був ще більш значним: наприклад, в Іспанії вартість житла впала на 8%, а в Ірландії — на 14%.

В середньому по Великобританії ціни знизилися приблизно на 2%, проте в Лондоні складається зовсім інша ситуація. Елітна нерухомість в центрі міста за 2011 рік подорожчала на 8,8%.

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>