Покупка квартири для кожного крок рішучий і непростий. Гірше, що може статися при покупці квартири: здійснення шахрайства, коли не залишиться ні квартири, ні грошей.

Щоб не виявитися жертвою такої ситуації, коли від безвихідності порятунок потопаючих стає справою рук самих потопаючих, хочемо дати декілька рад, які допоможуть вам бути пильними в операціях, пов’язаних з покупкою квартири.

«Щасливий квиток» 

Напевно, жоден раз ви чули або стикалися з так званими «житловими лотереями», де головним призом є квартира. В більшості випадків це відвертий шантаж, оскільки головні призи дістаються «підсадним качкам», а прості учасники лотереї задовольняються лише незначними «дарунками». Подібним конкурсам не завжди варто вірити. І участь в «липових» лотереях, які зазвичай владнують мало відомі компанії, які скоріше небагато проіснують, коштує недешево.

«За перегляд гроші платять» 

 Ще один поширений випадок попадання на гачок шахраям – плата грошей за перегляд варіанту майбутньої квартири. Солідні ріелтерські компанії ніколи так поступати зі своїми клієнтами не будуть: по-перше, послуга супроводу завжди має бути безкоштовною, а по-друге, будь-які грошові стосунки (аванс, задаток і так далі) між клієнтом і ріелтером виробляються по взаємній згоді здійснення операції. До того ж, ви можете забезпечити себе, оформивши задаток нотаріально. Це спричинить деякі витрати, проте, дасть гарантію того, що операція відбудеться, а якщо не відбудеться – то гроші вам повернуть.

Бувають ситуації, коли людина, що бажає зняти або купити квартиру, звертається в «ризиковані» агенства, які проіснують на ринку нерухомості недовго, платить n-ую суму грошей і отримує інформацію про квартири. Всі дані адреси виявляються помилковими або господар відповідної вам квартири різко передумує її здавати (продавати). Гроші при цьому, природно, не повертаються. Такі агенства в основному «розкручують» на гроші приїжджих.

«Візуальна брехня» 

 Коли вам необхідно отримати дані про ринкову вартість нерухомості, ви звертаєтеся до експерта. Брехлива оцінка нерухомості – один з найвигідніших і поширеніших способів «розкручування на гроші» клієнтів. Експерт може легко ввести вас в оману, завищивши або занизивши ринкову вартість квартири. Притягнути до відповідальності таких «експертів», на жаль, дуже важко. Навіть за наявності у оцінювача всіляких дипломів і сертифікатів жодної гарантії чесного здобуття результатів оцінки вони не дають.

«Ні застави, ні квартири» 

Слід бути дуже обережними, коли за вподобану вам квартиру потрібно внести велику заставу. По цій, давно відпрацьованій схемі працюють багато брокерів ринку нерухомості, які з отриманими грошима «благополучно» ховаються. Гранична ціна завдатку, як показує статистика роботи ведучих ріелтерських компаній, залежно від рівня квартири складає від 500 до 5000$. Якщо з вас беруть більше, не обумовлюючи і ніде не фіксуючи суму, що вноситься, – варто серйозно задуматися в правоправності дій даної організації.

«Увечері гроші – вранці стільці» 

 За таким принципом існують і наживаються одноденні житлові кооперативи, фонди іпотечного кредитування і так далі. Такі організації залучають засоби громадян нібито для будівництва житлових будинків, де клієнти виступають як пайовики, тобто партнерів по бізнесу. Пайовиків знайомлять з системою вступи до кооперативу, вони вкладають засоби (звичайно це близько 50% від вартості квартири) і терпляче чекають новосілля.

А тим часом, організатори цієї «вистави» штучно імітують банкротство фірми. Пайовики свої внески або не отримують, або через суд їм повертаються жалюгідні крихітки. Якщо ви вирішили стати членом кооперативу, то перш ніж внести свою долю (пай), необхідно уважно вивчити пропонований договір разом з юристом і звернути увагу на те, як успішно даний кооператив реалізовує свої програми.

Розглянуті вище ситуації у сфері нерухомості, одні з найпоширеніших і досить легших афер. Насправді, способів «розкручування на гроші» дуже багато, і стати жертвою криміналу в нерухомості може кожен.

У кожній сфері діяльності є «підводні камені». Можна зіткнутися і з непрофесіоналізмом з боку співробітників ринку нерухомості. Але, проте, питання житла є одним з перших для будь-якої людини. Покращуйте свої житлові умови, купуйте квартири, і пам’ятаєте – лише ваші пильність і знання допоможуть зробити це правильно!

Джерело: www.arcoreal.com.ua

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

2 Коментарів до Як захистити себе від шахрайства при покупці нерухомості в Україні
  1. Василь Ковалів:

    .

  2. Наталія Стеценко Наталія Стеценко:

    !

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>