Більш як половина селян -56% — виступають проти скасування мораторію на купівлю-продаж землі сільськогосподарського призначення.

Про це свідчать результати опитування Центру соціальних експертиз Інституту соціології НАНУ та Державного агентства земельних ресурсів. Аргументи селян проти скасування мораторію на купівлю-продаж землі такі: «приїдуть іноземці та скуплять всю нашу землю» — так висловилися 44,2% респондентів; «бізнесмени скуплять всю нашу землю, і для місцевих жителів не буде роботи» — 39,1% , «це наша земля, і не слід продавати її чужим людям» — 35,4%, «торгувати землею не можна, бо це власність всього народу» — 28,7%; «у нас грошей немає, отже, ми її не купимо» — 23,3%, «нам пропонують занадто малу ціну на землю» — 19,2%, «торгувати землею гріх» — 13,6%.

На думку селян, найбільше зацікавлені в скасуванні мораторію політики і депутати — 52,7%, українські бізнесмени — 48,1%, іноземні громадяни — 20,5%, далі йдуть іноземні фірми — 13,6%, власники земельних паїв — 10 , 7%, сільські жителі — 10,6%, сільська влада — 10,1%, фермери — 7,8%, банки — 7%, районна влада — 2,9%, жителі України — 2%, пенсіонери — 1, 9%, міські жителі — 0,8%.Опитування проводилося з квітня по червень 2011 року Центром соціальних експертиз Інституту соціології НАНУ спільно з Державним агентством земельних ресурсів. Всього було опитано 1600 селян, крім того — 1200 фермерів і 800 керівників сільгосппідприємств.

Нагадаємо, 22 грудня 2009 року Рада продовжила мораторій на продаж землі сільгосппризначення до 2012 року. Продовження мораторію було спричинено відсутністю законів про державний земельний кадастр і про ринок землі. Державне агентство земельних ресурсів має намір до кінця осені з випередженням графіка запустити електронний земельний кадастр, хоча за планами він повинен почати роботу з 1 січня 2012 року. Земельний кадастр прийнято парламентом 7 липня. 20 червня Кабінет Міністрів схвалив законопроект «Про ринок землі». Міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк заявив, що купувати і продавати землю сільськогосподарського призначення, відповідно до законопроекту, зможуть громадяни України, фермери і держава в особі або державного земельного банку або державного земельного фонду. При цьому він додав, що ринок землі діятиме тільки між громадянами України.

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>