Державна програма молодіжного кредитування на купівлю житла, а також програма “Доступне житло” не працюють через брак фінансування, та й задекларована Президентом іпотека під 2-3% вочевидь, нездійсненна.

 Уряд полегшує діяльність забудовникам

 “Ті обсяги, які на цей рік закладені для реалізації програми, збільшені в порівняні з минулим роком, але вони не достатні для того, щоб вирішувати програму в їх показниках, які закладені в програмі. Для прикладу, у програмі “Доступне житло” закладено фінансування на цей рік біля 2 млрд грн, але бюджетом передбачено лише 200 млн грн”, – каже заступник директора департаменту Мінрегіону Володимир Височин.

 Аби оживити будівельну галузь та активізувати первинний ринок нерухомості, уряд сьогодні полегшує забудовникам діяльність, скорочуючи терміни виготовлення та перелік дозвільної документації. Проте, аби нові правила почали діяти так, як передбачив законодавець, потрібен час.

 Ринок оговтується після кризи

 Згідно з даними Мінрегіонбуду, сьогодні в Україні налічується 4 тис. 200 житлових довгобудів, куди 120 тис. інвесторів вклали свої кошти. За словами фахівців, ринок поступово оговтується після кризи. Наприклад, у Києві майже усі забудовники, які раніше заморозили роботи, вже розпочали добудовувати закладені об’єкти.

 Проте, навіть за умови, якщо житло у державі активно будуватиметься, доходи пересічних українців не дозволять його придбати. Державні програми не працюють, популістські заяви політиків у переддень виборів ринку не допоможуть, а громадяни залишаються сам на сам зі своїми проблемами.

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>