Пропозиції Мінекономрозвитку про обмеження 3% комісії ріелторів веде до монополізації цього ринку великими компаніями. «Це, дає можливість брати комісію з кожного учасника угоди, а це в сумі може дати 6% замість 5%, як сьогодні», — сказала Бовсуновська.

Таку думку «Коментарям» висловила Світлана Бовсуновська, віце-президент Всеукраїнської громадської організації «Ліга Експертів Україна».
«Цей законопроект писався без участі ріелторів, варто розглядати, як витіснення з ринку нерухомості середнього та малого бізнесу. Предмет цього закону, це монополізація ринку під свої фірми. Ті бар’єри, які встановлені законопроектом, не подолають 80% операторів. Ми бачимо штучне формування бар’єрів доступу до професії і доступу до роботи. Проблем рієлтерського бізнесу він не вирішує і має суто декларативний характер, ніяких повноважень і прав не дає. І не дає доступу до бізнесу, який мають нотаріуси, оцінювачі, адвокати. Там декларується їх винятковий вид діяльності, а ріелтори цим законопроектом його не отримують, вони отримують тільки зобов’язання і відповідальність», — сказала Бовсуновська.

Експерт також уточнила, що обмеження комісії може мати зворотні ефект.


«Це, дає можливість брати комісію з кожного учасника угоди, а це в сумі може дати 6% замість 5%, як сьогодні», — сказала Бовсуновська.
Вона зазначає, що законопроект Мінекономрозвитку може спровокувати відхід ринку купівлі-продажу житла в тінь.
«Законопроектом прописано, що угоди можуть проходити без участі рієлтора, а це означає, що ринок як був у тіні, так там і залишиться, ринок зайде в кишеньковий бізнес, людей, які ініціювали цей законопроект. Ріелтор повинен мати вищу освіту, а агент з нерухомості — середню, які повинні працювати виключно як наймані працівники і лише у одного суб’єкта. Страховий поліс, який повинен мати оператор ринку, а його зможуть мати одиниці, так як це непосильна вимога для малого бізнесу. Нами сформовано 12 пунктів зауважень щодо законопроекту, і ми будемо їх доносити владі », — сказала експерт.

Нагадаємо, у вівторок Мінекономрозвитку оприлюднило проект закону «Про особливості здійснення ріелторської діяльності», згідно з яким максимальний розмір оплати ріелторських послуг складе 3% від вартості нерухомості

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>