Як повідомляє прес-служба КСУ, Конституційний Суд оприлюднив своє рішення від 13.03.2012 р. у справі за конституційним зверненням громадянки Галкіної Зінаїди Григорівни. Остання просила про офіційне тлумачення положення частини 4 статті 3 Закону № 800-VI «Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва».
Відповідно до цієї статті забороняється розірвання будь-яких договорів, в результаті яких забудовники повинні передати інвесторам закінчене будівництвом житло, якщо це житло вже сплачено, тобто інвестор вніс за нього 100% вартості.

Галину Галкіну, зокрема, цікавило, чи не може ця норма поширюватися і на ті правовідносини, які виникли до набуття нею чинності, тобто, чи може вона розірвати договір із забудовником, укладений ще за часів, коли заборона не діяла.

У підсумку КСУ не тільки вказав, що ця норма (про заборону розірвання договору) не має зворотної дії в часі, а й визнав таку законодавчу заборону неконституційною.

Тобто фізичні та юридичні особи, що оплатили повністю будівництво майбутнього житла, можуть розривати договори із забудовниками.

При обгрунтуванні свого рішення Суд апелював до принципів цивільного права, зокрема, до свободи договору і принципу диспозитивності цивільно-правових відносин. Він вказав, що Цивільний кодекс, основний акт цивільного законодавства, не встановлює заборон на розірвання договорів. Закон же, прийнятий після вступу в силу Кодексу, вирішує це питання інакше.

А оскільки Кодекс є основним актом цивільного законодавства, то «будь-які Зміни у регулюванні однопредметних правовідносін можут відбуватіся Лише з одночасним внесеням змін до нього відповідно до порядку, встановленого абзацом третім частин Другої Статті 4 Кодексу».

Що стосується зворотної дії Закону в часі, то тут Суд порахував потрібним врахувати статтю 58 Конституції, згідно з якою закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі за винятком випадків пом’якшення або скасування ними відповідальності особи.

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>