У наступному році інвестори зможуть судитися із забудовниками у разі невиконання останніми своїх зобов’язань з будівництва житла, такий прогноз на прес-конференції в медіа-холі УНН зробив заступник голови Комітету ВРУ з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики Ігор Лисов.
«З 1 січня 2013 року ми знімаємо мораторій взаємин інвесторів і забудовників, і тоді це (обман інвесторів забудовниками — Ред.) cудова справа з правоохоронними органами. Тоді у забудовника оголошеного банкрутом, вилучається майно, яке можна продати і по кожному об’єкту приймаються окремі рішення» , — зазначив народний депутат.

Він також додав, що до кінця нинішнього року завершити всі недобудови не можливо.

І.Лисов впевнений, що «на сьогоднішній день кожен будинок має свою історію».

«І не можна для всіх зробити один і той же механізм. Тому я запропонував, думаю, що Мінрегіонбуд погодиться, щоб розбити всі ці будинки на три категорії». — Сказав нардеп

За словами політика, до першої категорії будуть віднесені «безпроблемні будинки, де кількість витрачених коштів і той обсяг, який не добудований збігаються».

«Друга категорія — це умовно проблемні об’єкти… Тоді треба дивитися на це місцевим органам влади, можливо дати землю і побудувати поруч будинок, уже під контролем держави, і тоді з прибутку того будинку погасити той обсяг, який не вистачає на добудову» — сказав народний депутат.

За його словами, до третьої категорії віднесуть недобудови, які вимагають втручання правоохоронних органів.

Раніше повідомлялося, що 120 тис. людей, які інвестували в новобудови, так і не отримали житло, за яке заплатити гроші. В Україні, за даними Мінрегіонбуду, 4,5 тисячі недобудов. Причина — банкрутство, незрозуміла ситуація з власниками недобудов, земля, оформлена на компанії, власники яких або в бігах, або в місцях за колючим дротом.

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>