7 березня 2012 в Україні вступає в силу нове положення, згідно з яким придбання нерухомого майна необхідно узгоджувати з податковою службою.

Про це повідомляє «Реальна економіка» з посиланням на наказ Міністерства юстиції щодо «Порядку здійснення нотаріальних дій українськими нотаріусами».

Для здійснення операції купівлі-продажу нерухомості нотаріусу необхідно буде надавати письмову згоду податкової інспекції. Форма цього «угоди» не затверджена, а нотаріуси не знають, як саме слідувати цьому порядку.

За словами директора юридичної консалтингової групи Олександра Степанова, «така неузгодженість паралізує роботу нотаріусів щодо оформлення угод купівлі-продажу на невизначений час».

Як сказано в документі Мін’юсту, «договори про відчуження або заставу нерухомого та рухомого майна посвідчуються нотаріусом за умови письмової згоди відповідного податкового органу».

Друкарська помилка! Продаж квартири без «довідки» з податкової
Продаж квартири більше не треба погоджувати в Податковій
Мін’юст визнав «помилкою» норму про необхідність отримання спеціального дозволу податківців для продажу житла.
У новій версії Наказу Мін’юсту N 296/5 від 22 лютого 2012 року «Порядоквчинення нотаріальних дій українськими нотаріусами», який розміщений насайті міністерстві, процедуру угоди в податковому органі проходять тільки ті об’єкти, які перебувають у податковій заставі.
Цікаво, що ще за станом на 4 березня Наказ містив норму, за якою «договори про відчуження або заставі нерухомого та рухомого майна посвідчуються нотаріусом за умови письмової згоди відповідного податкового органу». Тобто, для продажу квартири продавець повинен отримати спецдозвіл у податківця.
До речі, ще в п’ятницю на сайті Верховної Ради цей же Наказ Мін’юсту зазнав подібні зміни: отримання в податковій дозволу на продаж для всіх квартир було замінено лише на нерухомість в податковій заставі.
 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>