Що потрібно знати орендареві, щоб його «не кинули»

-1+1 (+1 rating, 3 votes)
Дата 04.03.2012, категорія: Статті, автор: ,

Так як ми вже писали, в Україні процвітають шахрайства навколо оренди нерухомості. Ці шахрайства носять настільки масовий характер, що диву даєшся як це можливо. Куди дивляться правоохоронні органи, чому не закривають агенції які займаються обманом громадян. Ринок оренди зараз дуже жвавий, орендарів дуже багато, а квартир мало. Це створило умови для роботи псевдо агентств нерухомості, які не маючи жодної квартири здають в оренду «віртуальні квартири».

Вони розміщують оголошення в пресі, на сайтах про те, що здається квартира (переважно дуже дешево, інколи у два рази дешевше). Коли до них звертається клієнт (орендар), йому пропонують оплатити послуги агентства, після того як ці послуги оплачені — клієнта «футболять».

Наприклад, дають йому телефон підставної особи, а не орендодавця (власника квартири). Далі все залежить від винахідливості, події можуть розгортатись так: вам скажуть, що ця квартира вже здана і ви запізнились, або будуть вам назначати зустріч і не з’являтись на неї, а потім скажуть що це ви винні. Варіантів багато — результат один. Гроші вам повертати не захочуть, хоча якщо у вас впливові знайомі у міліції, а бо ще десь то гроші вам віддадуть.

І так що робити щоб вас не кинули:
1. Дивіться на ціну оренди квартири, якщо вона 700-900 гривень (для Львова) з ремонтом, і немає недоліків. Це обман. Звичайно можна подзвонити і вияснити хто здає цю квартиру власник чи агент.
2. Якщо власник, тоді потрібно при зустрічі на квартирі перевірити документи власника (паспорт). Звернути увагу на його стан, на фотографію (може бути вклеєна підроблена).
3. Треба попросити ознайомитись з документами на квартиру (право власності), подивитись на кого зареєстровано це право і чи збігається воно з паспортними даними пред’явленого паспорту.
4. Якщо на праві власності є ще інші особи окрім власника який з вами зустрівся, у договорі має бути зазначено що цей власник бере на себе відповідальність про те що інші співвласники квартири згідні її здавати в оренду.
5. Перевірити квитанції (вода, тепло, телефон, квартплата) всі квитанції які вам потрібно буде оплачувати. По них не має бути заборгованості.
6. Обов’язково потрібно скласти договір оренди квартири. Якщо цікаво розповім наступного разу, що у ньому має бути зазначено.

Якщо ріелтор просить вас оплатити послуги в любій формі, до укладення договору не погоджуйтесь на це. Гроші оплачуються після підписання договору, зауважте договору між вами і власником квартири! І без варіантів, все інше це 99% обман.

Також зверніть увагу на саме оголошення яке подано у рекламі. Наприклад якщо ви побачите що оголошення є в інших районах міста, або на інших вулицях, але воно є однотипним це також говорить про не порядність. Як може бути що у всіх квартирах агентства «Дуже приємні власники» думаєте агентство працює тільки с приємними власниками? Або всі квартири у дуже хорошому стані, тобто всі об’єкти агентства (їхні оголошення) це шаблон, і відрізняється тільки ціною. Можу вам відверто сказати що цих квартир не має, це обманка для того щоб ви зателефонували в це псевдо агентство. Після вашого дзвінка по такому оголошенні вам скажуть, що нажаль цієї квартири вже не має, але ми вам знайдемо щось інше. На справді у таких псевдо агентств немає своїх об’єктів, а вони просто пробують знайти вам квартиру у інших ріелторів у яких є справжні об’єкти. І все би було добре, як би в такій ситуації ці псевдо агентства не «кидали» справжніх агентів нерухомості, не йшли на пряму в обхід до власників. У таких випадках виникають скандали, тому що ріелтор який дійсно займався роботою, і рекламував справжній об’єкт справедливо жадає від вас винагороди, у вигляді оплати своїх послуг вами. Але ви вже оплатили послуги псевдо агентства, і зрозуміло що два рази плати ви не повинні.

Тому як чесний агент нерухомості, прошу вас звертайте увагу до кого ви звертаєтесь, краще зверніться у агентство нерухомості про яке є відгуки у інтеренті наприклад. Цей портал ми робимо саме для цього. Ми будемо боротись з псевдо агентствами, які займаються не чесною роботою. У каталозі ріелторів, ми створили рейтингову систему, за якою ви зможете оцінити того чи іншого агента. Якщо у вас є якісь пропозиції, пишіть їх у коментарях до цієї статті.

Дякую усім за увагу, РіелТОП

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

Один коментар до Що потрібно знати орендареві, щоб його «не кинули»
  1. Наталія Стеценко Наталія Стеценко:

    .

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>