Міністерство юстиції та Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства в березні розроблять для внесення Президентом України Віктором Януковичем законопроект про технічну інвентаризацію об’єктів нерухомого майна.

Це визначено Національним планом дій на 2012 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 рр.., Затвердженим указом Президента В.Януковича

Даний документ пропонує визначити поняття «технічна інвентаризація», яка полягає у визначенні фактичної площі, обсягу і технічного стану об’єкта. У ньому також буде записано обов’язкове проведення технічної інвентаризації збудованих об’єктів нерухомості, при прийомі їх в експлуатацію, добудованих і перепланованих об’єктів, а також при проведенні операцій з відчуження об’єктів нерухомого майна, не прийнятих в експлуатацію, об’єктів не завершеного будівництва, а також для самовільно побудованих і безгоспних об’єктів нерухомості.
Документ забороняє вимагати у власника нерухомого майна проведення технічної інвентаризації у випадках, не передбачених законом, перадает «УНІАН».

Передбачається, що технічну інвентаризацію об’єктів нерухомості будуть проводити суб’єкти господарювання будь-якої форми власності, які отримали ліцензію на цей вид діяльності.

Очікується, що законопроект спростить дозвільні процедури з переобладнання, перепланування житлового будинку або приміщення та порядку введення його в експлуатацію.

Документом буде передбачено посилення відповідальності за самовільне переобладнання, перепланування житлового будинку або приміщення, використання не за призначенням житлових приміщень, а також відшкодування в повному обсязі фізичним та юридичним особам шкоди, заподіяної такими неправомірними діями.

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>