Тепер ОСББ буде власником землі під будинком та прибудинкової території.

Об’єднання в новобудовах буде створюватися лише після отримання документів на житло більшістю власників квартир. Такі зміни в законодавство прийняв Парламент, інформація з офіційного сайту ВР.

За закон про внесення змін до деяких законів України проголосувало 235 народних депутата.

Відповідно до закону, земельні ділянки державної або комунальної власності, на яких розташовані багатоквартирні житлові будинки, належні до них будівлі, споруди та прибудинкові території надаються в користування юридичним особам, які здійснюють управління будинками.

Якщо в багатоквартирному житловому будинку створюється ОСББ, то земельна ділянка, на якій розміщений будинок, будівлі які відносяться до нього, споруди та прибудинкова територія за клопотанням вищого органу управління об’єднання передаються безоплатно у власність або постійне користування ОСББ.

Закон встановлює, що порядок використання земельних ділянок, на яких розміщені багатоквартирні житлові будинки, належні до них будівлі, споруди, а також прибудинкові території, визначається рішенням вищого органу ОСББ.

Законом визначається поняття «спільне майно в багатоквартирному будинку». Таким майном вважається нероздільна частина багатоквартирного будинку, яка складається з частини допоміжних приміщень, конструктивних елементів, технічного обладнання та спільне майно всередині і за межами дому.

Відповідно до закону, співвласники багатоквартирного будинку — це власники житлових та нежитлових приміщень будівлі, які є співвласниками спільного майна.

Закон встановлює, що об’єднання може бути створено тільки власниками житлових і нежитлових приміщень багатоквартирного будинку. Установчі збори об’єднання в новобудовах скликаються після отримання правовстановлюючих документів більшістю власників житлових і нежитлових приміщень.

Відповідно до закону, рішення про визначення переліку та розмірів внесків та платежів співвласників, порядку управління і користування спільним майном, передачею в користування об’єктів, що відносяться до загального майна, реконструкція та капітальний ремонт будинку або побудова господарських споруд вважаються прийнятими, якщо за них проголосували не менше, ніж дві третини співвласників (якщо статутом об’єднання не передбачено прийняття таких рішень більшістю, перевищує дві третини голосів).

Проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо об’єднань співвласників багатоквартирного будинку» був схвалений у першому читанні ще в липні 2011р. Як відзначали в Мінрегіоні, внести зміни в законодавство заважає спірне питання, пов’язане із землею, на якій розташований будинок.

Недосконале законодавство у сфері ОСББ може стати приводом для гучних конфліктів між власниками квартир і експлуатуючими організаціями. Нещодавно такий комунальний скандал розгорівся в одній з київських «еліток».

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>