Союз споживачів оприлюднив результати перевірки якості віконних систем.
Більшість металопластикових вікон, які сьогодні встановлюються в Україні, не відповідають стандартам і нормативним документам. Такі результати перевірки якості озвучили представники Союзу споживачів України в ході круглого столу в прес-центрі Інформаційного агентства ЛІГАБізнесІнформ.

Для дослідження було відібрано 13 зразків вікон у виробників, дилерів, а також у будівельних супермаркетах в трьох кліматичних зонах України. Випробування проводилися в державному Науково-дослідному інституті будівельних конструкцій.

Склопакети перевірялися на водопроникність, опір теплопередачі. Крім того, перевірці піддалася товщина зовнішньої стінки профілю і товщина металу армуючого елемента.

Посилаючись на дані Агентства індустріального маркетингу, автори дослідження відзначають, що 22% споживачів не задоволені якістю металопластикових вікон. Серед основних проблем — конденсат на вікнах, вихід з ладу ущільнювача, продування під підвіконня, цвіль, грибок на вікнах і т.д.

За результатами дослідження було встановлено, що жоден з 13 відібраних зразків в повній мірі не може задовольнити вимоги споживача. Найчастіше дешева ціна склопакета досягається за рахунок його низької якості. При цьому по ряду показників вікна часто не відповідали не тільки критерієм «якість», а й критерієм «безпека».

Союз споживачів радить при виборі вікна звертатися безпосередньо до продавців, які самі мають досвід виробництва віконних конструкцій. Також важлива наявність у продавця необхідних сертифікатів відповідності та ліцензій.

Крім того, необхідно звертати увагу на стаж роботи компанії на ринку, а також на наявність всіх юридичних документів, зокрема, договору з продавцем. Враховуючи, що вікна — це продукт високотехнологічний, в договорі повинні бути зазначені чіткі терміни виготовлення та умови гарантії.

Монтаж віконних конструкцій повинні виробляти виключно представники продавця, інакше відповідального за якість кінцевого продукту можна не знайти.

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>