Держагентство земельних ресурсів влаштувало живу презентацію збору, систематизації та відображення кадастрових даних на прикладі двох сільрад.

Сьогодні, 21 березня, відбулася презентація пілотного проекту прототипу ведення Державного земельного кадастру на прикладі Грановського і Нараівского сільських рад Вінницької області. Про це повідомляє прес-служба Державного агентства земельних ресурсів.

«Ми створюємо модель з розробки технічних і технологічних засобів підготовки та перетворення даних для подальшого їх внесення в Державний земельний кадастр», — підкреслив глава Держземагентства України Сергій Тимченко.

Фахівці центру ДЗК продемонстрували механізм збору, систематизації, аналізу, перетворення і відображення кадастрових даних, що дозволяє припустити ризики, які можуть виникнути надалі в системі земельних відносин.

Наприклад, при збільшенні зображення спостерігаються розбіжності меж населених пунктів з межами кадастрових зон та кварталів. Зараз центр ДЗК за дорученням керівника Держземагентства здійснює виправлення топологічних помилок, проведена їх класифікація для їх подальшого виявлення в автоматичному режимі.

Як з’ясувалося в ході пілотного проекту, третина земельних ділянок не мали кадастрових номерів. Тому була розроблена методологія визначення кадастрових номерів цих наділів так званим «килимовим» способом.

Розробники продемонстрували, як при натисканні курсора на квартал певної економічної зони можна отримати інформацію щодо номера району та зони, джерел отримання даних, осіб, які виконували нормативну оцінку земель, року проведення базової оцінки земель і т.д.

Відображення атрибутних даних дозволить створити систему автоматизованого розрахунку плати за землю, реєстру діючих оцінок і механізму попередження про завершення дії оцінки.

Нагадаємо, в січні Рахункова палата заявила про збільшення ризиків невиконання проекту Світового банку (СБ) про розвиток системи кадастру. Термін кредитного договору завершується 30 червня 2012 року, а «кошти ще використані не в повному обсязі, і мета проекту не досягнута».

У палаті зазначають, що через незадовільне законодавче і організаційне забезпечення проект неодноразово реструктуризували, і в результаті обсяги запозичення були скорочені більш ніж удвічі — з $ 195 млн. до $ 89 млн.

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>