У Павлограді вихователь дитячого саду може позбутися житла, яке їй дали після 20 років черги.

У Павлограді Дніпропетровської області розгорівся скандал — через плутанину в законах з власної квартири виселяють її господиню, а замість неї збираються заселити іншу людину. Любов Чала 20 років стояла в черзі на квартиру, і в 2007 році їй видали довгоочікуваний ордер. На той момент Любов Андріївна вже більше 20 років пропрацювала в дитсадку нянечкою, і їй дали житло як педагогу. «Мені виділили вбиту квартиру — не було світла і газу, санвузла, вікон, стіни були побиті. Але я все одно була рада, бо все життя проходила з двома дітками по знімних квартирах і мріяла про свій куточок », — розповіла нам жінка.

Незважаючи на зарплату в тисячу гривень, за допомогою рідних вона з часом перетворила руїни на затишне сімейне гніздо. Саме тоді на її, до того моменту вже приватизовану квартиру, заявила права колишня господиня. «Справа в тому, що ця жінка була через суд визнана такою, що втратила право користування квартирою, яка перебувала в комунальній власності. Відповідно до Житлового кодексу, якщо мешканець не проживає в квартирі без поважних причин понад півроку, то його позбавляють права користування цією квартирою. Екс-господиня житлом не користувалася, тому що довела його до стану нежилого. Вона вела асоціальний спосіб життя, була раніше судима за зараження венеричними захворюваннями», — пояснив нам адвокат Олег Солодовник, додавши, що ця жінка була виселена з квартири по заочному рішенням суду в 2006 році. Так житлоплоща залишилася без господаря, і її передали для розподілу між черговиками.

Любов Чала. Повністю відремонтувала розвалену житлоплощу, якої може позбутися.

Через рік після того, як Любов Чала зробила ремонт, на неї посипалися судові позови. У грудні 2010 року Дніпропетровський апеляційний суд ухвалив, щоб Чала вселила до себе екс-господиню, але це рішення їй вдалося оскаржити і скасувати. «Як взагалі можна було таке придумати? ! У неї відкрита форма туберкульозу, а я працюю в дитсадку, в мене 34 дитини в групі», — обурюється Любов Андріївна.

Але в результаті судових розглядів, які тривали кілька років, судді скасували факт приватизації, а незабаром можуть визнати недійсним і ордер на квартиру, і тоді Любов Чала може опинитися на вулиці. Слід зауважити, що суд пропонував сторонам вирішити питання полюбовно: Павлоградський виконком виділить позивачці рівноцінне житло, — але та навідріз відмовилася. «Вона бачить, що в цій квартирі зроблений ремонт, вона в ідеальному стані. У порівнянні з тією квартирою, що була, — це небо і земля. Вимоги вона пред’являє абсолютно абсурдні», — розповів нам начальник відділу регіональної політики міськвиконкому Олександр Резніков.

У виконкомі говорять, що станом на 1 січня цього року в Павлограді в черзі на квартиру стоять 879 сімей. При цьому за весь минулий рік вдалося заселити лише 18 квартир — з раніше виселених господарями. «Нового житла немає, і тому ми просуваємо черги, віддаючи людям проблемні квартири. Але, на жаль, іноді трапляються ось такі неприємності. І тоді постраждалим через правові колізії ми підшукуємо рівноцінні варіанти», — розповіли нам у відділі з обліку та розподілу житлової площі міськвиконкому.

Житло з ризиком на думку Олега Солодовника, черговики повинні розуміти, що беруть проблемні квартири на свій страх і ризик. «Вони юридично не захищені від домагань на квартиру екс-господарів. Закон лише передбачає термін позовної давності — три роки. За його закінчення можна зітхнути спокійно», — говорить адвокат.

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>