Попит на ринку вторинної житлової нерухомості Харкова в I кварталі 2012 року виріс на 14%, тоді як пропозиція за аналогічний період збільшилася на 9,4%. Про це повідомив маркетолог Харківського агентства нерухомості (ХАН) Максим Клименко.
«Сьогодні в Харкові на 1-го покупця доводиться 2,8 продавця, в той час як ще в грудні 2011 року цей показник становив 3,93 продавця. Подібну ситуацію спровокував сплеск купівельної активності в першому кварталі цього року. Справа в тому, що з вересня по грудень відчувався дефіцит ліквідних об’єктів, в результаті, частина покупців вирішили почекати і придбати житло в першому кварталі 2012-го року», — пояснює експерт.

При цьому з січня по березень поточного року найбільше попит збільшився в сегменті двокімнатних і однокімнатних квартир — на 18% і 11,5% відповідно. Однак найчастіше продавалися трикімнатні і двокімнатні квартири — близько 65% від загальної кількості продажів на ринку вторинного житла. В цілому, за минулий квартал найчастіше покупців цікавили об’єкти розташовані у великих спальних районах міста, зокрема, на Салтівці, Олексіївці, Павловому Полі — близько 47% від загального числа запитів.

За словами М. Клименко, активне збільшення попиту при відстаючому зростанні пропозиції викликало конкуренцію за об’єкти з боку покупців і підштовхнуло ціни на нерухомість вгору. Втім, не тільки це стало причиною подорожчання квартир в Харкові. На думку фахівців ХАН, на ціни вплинули й психологічні фактори: у IV кварталі 2011 року спостерігалося значне підвищення вартості об’єктів, розташованих в окремих районах міста, зокрема, на Олексіївці, Павловому Полі, Рогані та ХТЗ. Це явище спровокувало продавців піднімати ціну на нерухомість і в інших районах Харкова. У підсумку, у першому кварталі 2012 року вартість квартир збільшилася на 2% і досягла $ 992 за квадратний метр.

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>