В Україні розробляється державна програма з надання пільг на придбання власного житла, згідно з якою при народженні першої дитини держава братиме на себе виплату відсотків за банківською іпотечною позикою, при появі другої дитини сім’ї надаватимуть субсидію в розмірі 25% тіла кредиту, при народженні третьої дитини — субсидію в розмірі 50% тіла кредиту.

Про це повідомив перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань бюджету Владислав Лук’янов на прес-конференції. «Держава пропонує розробити програму з надання пільг для молодих сімей. А саме — розробити програму, за умовами якої молода сім’я, скориставшись послугами банку, взяла б кредит на нове житло на 20 років», — зазначив В. Лук’янов. За попередніми даними, ця програма буде розроблятися для сімей, які не мають власного житла, з сумарним місячним доходом 8-10 тис. грн. Стаж роботи до пенсії кожного члена сім’ї повинен становити не менше 20 років. Цей період повинен бути рівний терміну виплати отриманого кредиту.

Під цю програму будуть потрапляти квартири економ-класу. Зараз Фонд сприяння молодіжному житловому будівництву реалізує подібну програму. Участь у ній можуть взяти молоді сім’ї віком до 35 років, обидва члени якої стоять на квартирній черзі, тобто на кожного з них припадає менше 7,5 кв. м житлової площі. Позика видається на 30 років під 3% річних.

При цьому за наявності однієї дитини сім’я звільняється від виплати відсотків, двох — погашається 25% від загальної суми боргу, а трьох і більше — 50% позики. Однак отримати подібний кредит досить складно. За минулий рік було видано всього три таких позики.

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>