На сьогодні можна до 30% знизити ціни на існуючому ринку за рахунок прозорого надання земельних ділянок забудовникам і підведення необхідних інженерних мереж на площадку забудови. Таку думку висловив заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики Ігор Лисов.

«Я вважаю, що сьогодні можна до 30% знизити ціни на існуючому ринку тільки за рахунок застосування ефективних проектів, прозорого надання земельних ділянок та підведення енергоносіїв на площадку забудови. А якщо прибрати звідти ще й нарахування нормативів, якими на свій розсуд користується місцева влада, то ціни на житло можна буде ще зменшувати», — сказав Ігор Лисов.

За його словами, сьогодні в законодавстві існують норми відрахувань пайової участі на житло, які не повинні перевищувати 4% від експертної кошторисної вартості і 10% на інші об’єкти нерухомості. «Без додаткових поборів місцевих органів влади», — додав він.

У той же час Лисов відзначив, що держава і монополісти мають забезпечити подачу на площадку забудови всіх необхідних інженерних мереж.

«Що стосується доступного житла, звичайно, держава повинна взяти на себе частину витрат, до яких входять відрахування пайової участі, а також позамайданчикові мережі. І далі необхідно будувати житло економічного класу. Це означає, що в квартирах все має відповідати нормативам, а кількість площ загального користування необхідно скорочувати. Тобто не треба будувати багатоповерхові будинки, де площ загального користування до 30%. Оптимальними є будинки до 10 поверхів, де площ загального користування — від 7 до 12%. Це, безумовно, знизить вартість квадратного метра», — додав парламентарій.

ООН: Києві обігнав Москву захмарними цінами на житло

Нагадаємо, ООН оприлюднило повідомлення, в якому йдеться про надмірно високу вартість житла в Україні. «Житло в Україні непомірно дороге. Відповідно до індексу, який враховує ціни на житло в прив’язці до середньої заробітної плати, Київ, наприклад, наближається до таких мегаполісів, як Нью-Йорк і Лондон, і випереджає Москву», — говориться в повідомленні.

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>