Кабмін запропонував парламентаріям ліквідувати існуючу монополію комунальних підприємств щодо проведення технічної інвентаризації об’єктів нерухомості, тобто дозволити створення приватних бюро технічної інвентаризації.

Про це рішення йде мова в законопроекті під номером 10286-01 «Про технічну інвентаризацію нерухомості», зареєстрованому в ВРУ.

«Основна мета законопроекту — ліквідація монополії комунальних підприємств в частині проведення процедури технічної інвентаризації нерухомості та врегулювання цих відносин відповідно до нинішнього законодавства в галузі підприємницької діяльності», — сказано в пояснювальній записці до документа.

У разі прийняття цього регуляторного акта, стверджується в записці, можна буде забезпечити створення конкурентного та прозорого середовища в цій галузі, яка визначить конкретні права та обов’язки всіх суб’єктів подібних правовідносин.

Документ передбачає дозволити юридичним і фізичним особам надання послуг в області технічної інвентаризації нерухомості. На думку розробників, для цього необхідно:

- Отримати ліцензію на право ведення такої діяльності;

- Мати в штаті трьох професійних співробітників, що мають відповідні кваліфікаційні сертифікати.

Згідно з документом, населення зможе отримувати цей вид послуг, грунтуючись на заключенні з таким приватним підприємством договорів. Порядок та розмір оплати подібних послуг буде визначатися на підставі нормативів, затверджених державою.

Термін проведення техінвентаризації буде встановлюватися в договорі, при цьому він не буде перевищувати тридцять календарних днів.

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>