Міністерство економічного розвитку і торгівлі пропонує розраховувати податок на нерухомість, виходячи з вартості будинку. Про це журналістам заявив міністр економічного розвитку і торгівлі Петро Порошенко, передає кореспондент РБК-України.
«Ми не можемо порівнювати і робити однакову плату за квадратний метр житлової площі дорогих будинків у Кончі-Заспі і будинків в селі на депресивних територіях, які нічого не варті. Я вніс пропозицію, щоб обраховувати податок виходячи з ціни будинку, що знаходиться на цій території, а не просто, виходячи з квадратури. Це буде більше відповідати вирівнюванню соціальної несправедливості», — повідомив Порошенко.

Відзначимо, напередодні прем’єр-міністр України Микола Азаров заявив, що Кабінет міністрів України відправив на доопрацювання «закон про багатство». «Розробники спотворили концепцію і зміст закону. Адже ми закладали в нього не фіскальні завдання в першу чергу, а принцип соціальної справедливості .. Багаті повинні поділитися з суспільством тією частиною своїх доходів, яку вони витрачають на розкіш. Тому не може бути й мови , щоб обкладати податком все без розбору квартири більше 120 квадратних метрів і будинки понад 250 квадратних метрів, якісь сараї та гаражі», — зазначив Азаров.

Раніше віце-прем’єр-міністр — міністр соціальної політики Сергій Тігіпко заявив, що при розробці вищевказаного законопроекту Міністерство соціальної політики буде наполягати на введенні податку на багатство не тільки на нерухомість і транспортні засоби, а й на всі предмети розкоші. При цьому Тігіпко зазначив, що введення такого податку не торкнеться середнього класу і бідних верств населення.

У той же час в Міністерстві фінансів України відклали ідею введення 20-відсоткового податку на доходи фізосіб і оподаткування таких предметів розкоші, як коштовності, хутра і дорогі годинники. Натомість було запропоновано розширити коло платників за рахунок зниження порога неоподатковуваної площі нерухомості та об’єму двигуна автомобіля.

У Мінфіні розраховують, що додаткові доходи держбюджету від введення податку на розкіш складуть 900 млн грн. На думку економістів, ініціативи уряду збільшать кількість платників податку, але не за рахунок багатих українців, а завдяки поширенню податку на громадян із середнім доходом.

Експерти ж радять застосовувати європейський досвід справляння податку виходячи з рівня ринкової вартості нерухомості. Наприклад, у Франції ставка податку на розкіш в 0,25% сплачується з нерухомості вартістю понад 1,3 млн євро, а більш висока ставка у Великобританії — 5% — з майна понад 1 млн фунтів.

У свою чергу перший заступник глави Адміністрації Президента Ірина Акімова зазначала, що протягом півроку від введення податку на багатство передбачається виручити близько 0,5 млрд грн.

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>