У Київській області, зокрема в Ірпені, будівельники-приватники пропонують квартири в малоповерхових багатоквартирних будинках за ціною $ 20 тис. Однак такі інвестиції можуть виявитися дуже ризикованими для покупця житла. Про це повідомив юрист Олександр Попов.

Спілкування з представниками ЗМІ Ірпінські забудовники уникають. Причина такої замкнутості, за словами покупців квартир в «малоповерхівоках», в сумнівній з точки зору законодавства схемою будівництва котеджів. Замовником виступає приватна особа, за документацією будинку проходять як одноквартирні, і тільки після введення в експлуатацію діляться на квартири.

Ціни на житло стартують від $ 500 за кв. м. За ці гроші пропонуються квартири в напівпідвальному приміщенні — цоколі, який юридично не є житловим фондом. На $ 100 дорожче за «квадрат» коштують квартири на мансарді. Житло на першому-третьому поверхах обійдеться в $ 700-900 за кв. м.

У цих будинках будують на поверсі по чотири квартири невеликої площі — від 25 кв.м. Таким чином, «однушку», наприклад, на другому поверсі можна купити за $ 20 тис., що, як мінімум, в три рази дешевше квартири в багатоповерхівці, де і «квадрат» дорожче, і площа більша.

Крім того, у кризу інвестори чекали введення в експлуатацію будинку по три-чотири роки, тепер ж скаржаться на зволікання в оформленні документів на житло, які також доводиться чекати кілька років.

«Подібна схема будівництва таїть у собі чимало підводних каменів, здатних обернуться проблемами для інвестора. Мабуть, найбільша проблема — це неможливість законним шляхом гарантовано захиститися від зникнення забудовника з отриманими грішми. Єдиний варіант, при якому цей ризик знижується, застосування застави до іншого майна забудовника, за вартістю порівнянному з передбачуваною вартістю квартири», — говорить Олександр Попов.

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>