У 2011р. співробітники податкової виявили 1,4 тис. столичних квартир, які нелегально здавалися в оренду. За два місяці цього року податківці знайшли 173 таких квартири. Про це заявила голова Державної податкової служби в Києві Ірина Носачова, повідомляє прес-служба ДПС.

За словами Ірини Носачова, протягом минулого року 77 500 киян, які здавали в оренду нерухомість, сплатили податків на 80 млн. грн. більше, ніж у 2010 році. У Києві з доходів, отриманих від здачі в оренду нерухомого майна, громадяни в 2011р. перерахували в бюджет 187,3 млн. грн. податків. Цей показник на 74,6% перевищив підсумки попереднього року, що свідчить про поступовий вихід цього бізнесу з тіні, повідомила вона.

Поліпшити ситуацію з легалізацією здачі в оренду нерухомості, на думку Ірини Носачової, вдалося завдяки співпраці податківців з Київською міською державною адміністрацією в рамках спільного проекту «Дорожня карта».

Як зазначила Ірина Носачова, не всі жителі Києва, які здають свої квартири або іншу нерухомість, вважають за доцільне платити податки. Тому органи ДПС в столиці вивчають відповідні оголошення і пропозиції в засобах масової інформації, в тому числі, і в мережі інтернет, отримують необхідну інформацію від органів місцевого самоврядування та ЖЕКів.

В цілому, протягом минулого року податкові органи, спільно з правоохоронними, виявили 1,4 тис. киян, які нелегально здавали в оренду нерухомість. Зазначеним особам нараховано 6,3 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб, що надійшли до бюджету, повідомила головний податківець столиці.

За її словами, за два місяці поточного року податківцями столиці виявлено 173 «тіньових» орендодавця, вони вже заплатили податків майже на 1 млн. грн.

В цілому, житловий фонд столиці налічує близько 1 млн. квартир, з яких в оренду здається близько 7,7%, що перевищує загальноєвропейський показник (3-5% житлового фонду).

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>