Процедура техінвентаризації об’єктів нерухомості при переході права власності може бути скасована в якості обов’язкової і буде проводитися за домовленістю сторін. Саме така норма включена в законопроекті під номером 10286 «Про техінвентаризації об’єктів нерухомості».

Документом передбачається, що організацію техінвентаризації об’єктів нерухомості повинні здійснювати комунальні підприємства БТІ.

Техінвентаризація підрозділяється на первинну і поточну. При цьому первинна техінвентаризація є обов’язковою у разі здачі в експлуатацію нових об’єктів нерухомості, при здійсненні реєстрації права власності на будь-який об’єкт незавершеного будівництва. Поточна техінвентаризації проводиться в разі зміни якісних або технічних характеристик об’єктів нерухомості після проведення первинної техінвентаризації, або при зверненні органів самоврядування при скаргах про порушення вимог законодавства в області містобудівної діяльності власником об’єкта.

Законопроект встановлює граничний термін проведення техінвентаризації — не більше одного місяця.

Тарифи на проведення процедури техінвентаризації і на видачу відповідної документації будуть затверджуватися виконавчими структурами місцевого самоврядування, а нормативи розрахунку вартості подібних послуг та їх порядок застосування будуть затверджуватися центральним органом виконавчої влади з питань ЖКГ.

Відповідно до законопроекту, дані про техінвентаризації будуть зберігатися на електронних і паперових носіях, і будуть комунальною власністю.

Законопроект набуде чинності в момент публікації. Кабмін зобов’язаний протягом року забезпечити створення архівів електронних документів по техінвентаризації та їх функціонуванню, а БТІ та органи місцевого самоврядування протягом двох років повинні перевести всі свої паперові архіви на електронні носії.

Пояснювальна записка до документа зазначає, що реалізація всіх вищевикладених положень законопроекту не потребуватиме витрат з місцевих та державного бюджетів, оскільки є можливість фінансування робіт за рахунок власних коштів БТІ.

Нагадаємо, в країні створена Державна реєстраційна служба, яка з 2013 року буде виконувати функції БТІ, що стосуються державної реєстрації прав на нерухоме майно. За БТІ залишиться проведення техінвентаризації.

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>