Фізособи зможуть володіти водоймами.

Міністерство екології та природних ресурсів розробило законопроект із змінами до Водного кодексу, якими пропонується вписати в нього можливість володіння на правах приватної власності водою озер і ставків.

Ця законодавча ініціатива з’явилася, оскільки в Кабміні вирішили вирішити юридичний казус, коли озеро ніби і в приватній власності, але належить українському народу.

Згідно з чинним Водним кодексом, водні об’єкти можуть надаватися виключно у користування.

Однак по Земельному кодексу, місцеві ради або органи виконавчої влади можуть, але лише безкоштовно, віддати фізособі у власність замкнуту водойму площею до 3 га за умови його розташування в межах земельної ділянки, що належить фізособі на правах приватної власності.

Одночасно, дозволена приватна власність на землі водного фонду. Іншими словами, людина може мати у власності землю під озером або ставком, але саме водне дзеркало, з профільного законодавства, належить українському народу. У запропонованій же редакції зазначеної статті Водного кодексу прописана згадана норма Земельного, яка дозволяє володіти на правах приватної власності водними об’єктами до 3 га в межах приватної земельної ділянки.

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>