Стягування податку тільки з житлової площі, на думку уряду, не відповідає принципу соціальної справедливості.
Кабінет міністрів подав у Верховну Раду законопроект № 10451, яким пропонує замінити принцип стягування податків з житлової площі нерухомості.
«Нормами Податкового кодексу України передбачено стягування податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, з житлової площі об’єкта житлової нерухомості.
Разом з тим, незважаючи на можливість переобладнання, перепланування житлового будинку, житлового приміщення, переведення житлових будинків і житлових приміщень в нежитлові (передпокій, хол, більярдна, тренажерний зал, сауна, басейн тощо), Стягування податку з житлової площі створює ситуацію, при якій платники податків, що мають однакові по загальної площі квартири і будинки і приблизно однаковий рівень платоспроможності, платитимуть до бюджетів різні суми податку залежно від особливостей планування об’єктів житлової нерухомості», — сказано в пояснювальній записці до законопроекту.

Тепер в Кабміні пропонують, що для квартир, загальна площа яких не перевищує 240 кв м і житлових будинків, загальна площа яких не перевищує 500 кв м, ставка податку за 1 кв м не повинна перевищувати 1% від мінзарплати на 1 січня звітного року. Тобто, в 2012 році ставка податку буде 10,73 грн за 1 кв метр загальної площі квартири.

А для квартир, загальна площа яких перевищує 240 кв м і житлових будинків площею понад 500 кв м, ставка податку становитиме 2,7% розміру мінзарплати. Тобто, в 2012 році за 1 кв метр такого житла доведеться заплатити 30,19 грн.

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>