Кабінет Міністрів збільшив кількість житлової нерухомості, яка може бути куплена на умовах державної програми компенсації відсоткової ставки до 3%.

Крім цього в два рази був збільшений поріг доходу позичальника.

Середньомісячний дохід позичальника та членів його сім’ї, згідно з документом, тепер не повинен перевищувати 10-кратний (раніше — п’ятикратний) розмір середньомісячної зарплати в регіоні за даними Держстату. При цьому зарплата не буде розраховуватися, виходячи з її розміру на одну особу.

Поріг рівня доходу згідно з податковою декларацією позичальника, перевищення якого буде вважатися порушенням умов договору іпотеки і підставою для його розірвання, також збільшено в 2 рази — до 10-кратного розміру середньомісячної зарплати.

Також відповідно до нового порядку позичальник не зобов’язаний надавати необхідні для укладення договору документи банку-кредитору — тільки розпоряднику коштів нижчого рівня.

Крім того, з переліку документів для укладення договору іпотеки виключено довідку про перебування позичальника на квартирному обліку з метою поліпшення житлових умов, однак внесені документи про доходи позичальника та членів його сім’ї за останні шість місяців.

В якості першого внеску позичальника не більше 25% вартості житла, згідно з документом, може бути зарахований розмір доплати за перевищення нормативної площі і розрахункової вартості квартири, яка встановлюється з урахуванням місця його проживання.

Існуюча раніше можливість відчуження придбаного на умовах дешевої іпотеки житла виключена.

Право власності на житло в об’єктах, введених в експлуатацію після 2009р., Включених зазначеною постановою Кабміну у перелік об’єктів для придбання в них житла на умовах держкомпенсацій процентної ставки за кредитами і які не реалізовані замовниками-керуючими, реєструється за останніми.

Повернення позичальником протягом трьох місяців суми держкомпенсацій передбачений новим порядком лише у разі дострокового розірвання договору із забудовником, тоді як раніше додатковою підставою для такого розвитку подій у відносинах позичальника з державою була ситуація, при якій житло за умовами договору із забудовником не передано в заставу протягом трьох років з початку виплати часткової держкомпенсацій відсотків по іпотеці.

Уряд також наказало головному розпоряднику бюджетних коштів, відповідно до плану асигнувань, здійснювати розподіл бюджетних коштів по частковій компенсації серед регіонів України пропорційно кількості проживаючого населення. Дозвіл на коригування такого розподілу закріплено за головним розпорядником за поданням Ради міністрів Автономної Республіки Крим, облдержадміністраціями, а також Київської та Севастопольської міськдержадміністрацією відповідно до їх потреб.

Крім того, Кабмін виключив з порядку здешевлення вартості іпотечних кредитів додаток до своєї постанови № 343: «Обсяги забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов».

Як повідомлялося, згідно з постановою уряду України № 343 від 25 квітня, механізм здешевлення іпотечних кредитів вартістю не більше 16% річних, наданих на строк до 15 років в гривні, передбачає часткову компенсацію позичальнику фактично сплачених відсотків до рівня 3% річних за рахунок коштів держбюджету, передбачених в конкретному році.

Часткова компенсація, згідно з документом, надається позичальнику за умови, зокрема, що, щомісячний платіж по іпотеці, з урахуванням часткової компенсації відсотків по кредиту на момент його отримання не перевищує 40% сукупного місячного доходу сім’ї.

Однак сума, що залишилася, після проведення всіх щомісячних виплат за умовами кредитного договору повинна становити не менше одного прожиткового мінімуму на позичальника і членів сім’ї.

Позичальник також зобов’язаний щорічно надавати в податкову службу декларацію про доходи, своїх та членів сім’ї.

Максимальний розмір кредиту, за яким може бути надана часткова компенсація позичальнику при обов’язковому внеску не більше 25%, згідно з документом, складе похідна показника нормативної площі житла (НПЖ) на його розрахункову вартість (РСЖ).

Так, НПЖ для самотнього громадянина, або сім’ї з двох чоловік складе 40 кв. м загальної площі, для сім’ї з трьох і більше осіб — 58 кв. м.

Розмір РСЖ, враховуючи місце перебування позичальника на квартирному обліку, встановлена, зокрема, для Києва — 7 тис. грн за 1 кв. м, для міст Київської області та інших центрів України, а також Сімферополя і Севастополя — 5 тис. грн за 1 кв. м, і для інших населених пунктів країни — 4 тис. грн за 1 кв. м. При цьому, для населених пунктів, розташованих в радіусі 15 км від обласних центрів, а також Києва, Севастополя і Сімферополя, РСЖ може бути збільшена на 10%.

Проте допустиме перевищення РСЖ і НПЖ встановлено урядом на рівні не більше 25%. Все, що вище — частковій компенсації не підлягає і позичальник оплачує різницю за свій рахунок і відповідно до договору купівлі-продажу нерухомості.

Надання державою часткової компенсації позичальнику відсотків по іпотеці припиняється, зокрема, в разі прострочення позичальником по платежах більш ніж на 180 днів. Крім того, надання компенсації припиняється за умови, якщо депозити позичальника і членів його сім’ї в банках, згідно з податковою декларацією, перевищують 20% суми, що залишилася кредиту. Також виплата припиняється, якщо один з членів сім’ї, на якого розраховувалася часткова компенсація по іпотеці, має в рамках одного населеного пункту інше житло і його площа перевищує розрахункову норму для постановки на облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов.

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>