Причиною такого очікуваного експертами подорожчання житла є, насамперед, відкладений попит на нього.

Голова ради директорів Конфедерації будівельників України Лев Парцхаладзе переконаний, що ціни на житло у Києві будуть зростати. Таку думку він висловив у коментарі УНН.

«За останні півтора роки ціни на житло у середньому в Києві піднялися десь на 15%. Зараз ціна на рівні 1640 дол за кв. м. Є два фактори, які впливають на ціну. Це собівартість будівництва, нижче якого люди будувати не будуть, і попит ринку. Тому в даній ситуації ціни будуть завжди рости. Тому що ростуть зарплати, зростає вартість матеріалів, підвищуються ціни на енергоносії і ця тенденція тільки буде йти вгору», — розповів експерт.

Іншою проблемою, на думку Л.Парцхаладзе, є те, що в Україні великий відкладенийпопит на житло. Дуже велика кількість людей, які стоять в черзі, дуже багато застарілого житла і люди потребують нового помешкання. А на ринку є колосальний дефіцит, бо криза дуже збила будівництво. І сьогодні, за словами експерта, мало будується житла відносно до того, скільки потрібно. Тому цей попит буде формувати ціну, сказав він.Л.Парцхаладзе не береться прогнозувати, наскільки, наприклад, підніметься вартість квартир у новобудовах у Києві.

«Зараз дуже важко давати прогнози. Але тренд іде до підвищення. Але те, що ціна буде зростати, то це неминуче. У нас ціна падала тільки через кризу. Але зараз зростання буде починатися, тому що людям необхідно десь жити. А ось тільки, на жаль, поки що мало будуємо», — сказав експерт.

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>