Проти безконтрольного будiвництва на територiях своїх дворiв уже повстали жителi кiлькох багатоповерхiвок обласного центру. Люди проти, аби на мiсцi лавиць i дитячих гойдалок будували новi поверхiвки чи «генделики».
Iсторiя з будiвництвом на прибудинковiй територiї багатоповерхiвки № 36 по вулицi Заньковецької розпочала активно розгортатися нещодавно. Голова управлiння ЖБК «Ювiлейний» Тамара Васильченко у цьому дворi виросла, i про те, що землю треба приватизувати – дiзналася у сiчнi цього року.

У мiськрадi мешканцям порадили взяти землю у довгострокову оренду на 50 рокiв. Люди дивуються, адже земля була видiлена будинку ще у 1971 роцi, коли вiдбулося заселення мешканцiв. Увесь час люди її прибирали, монтували лавицi, ставили огорожу. Тамара Васильченко зауважує: «Оскiльки ми слiдкували за територiєю, викошували її, дбали про чистоту, то i вважали, що вона наша власнiсть».

У 2009 пiшли чутки про те, що тут планують розпочати будiвництво. За словами мешканцiв, з’явилися навiть архiтектори, якi вимiрювали площу. На щастя, власник сусiднього будинку, який знаходиться у приватному секторi, жодних домовленостей iз будiвельниками не пiдписав, не давши дозволу на будiвництво пiд своїм парканом, i ця затiя провалилася.

Однак iсторiя на цьому не закiнчилася. «Уже цього року, починаючи з 13 квiтня, у дворi почали щось бетонувати. На запитання, хто це робить i для кого, робiтники вiдмовчалися, – розповiдає голова управлiння ЖБК «Ювiлейний» Тамара Васильченко. – За два днi до цього, у дворi пенсiонери побачили дивного чоловiка. Я пiдiйшла до нього, аби запитати хто вiн, однак чоловiк сказав, що чекає товариша. Я не витримала i сказала, що ми стурбованi можливим будiвництвом, що кооператив не дозволив i не дозволить нiяке будiвництво, на що отримала вiдповiдь : «Не ваше дiло, це не ваша земля, якщо вiд вас що буде треба, вас знайдуть».

Коли жiнка попросила незнайомця показати посвiдчення, той вiдмовився. Пiсля цього iнциденту члени кооперативу, а це 100 чоловiк, вирiшили дiяти. Вони вимагають пояснення, що у їх дворi загороджують, i на яких засадах. На сьогоднi мешканцi уже надiслали з цього приводу запити до мерiї та прокуратури.

На мiсце iнциденту сьогоднi приїхали i ужгородськi депутати. «Ми запитали будiвельникiв, у чому справа, на що вони показали нам земельний акт на iм’я та прiзвище Тетяни Омельяненко. Жодних документiв про те, що вони мають дозвiл на будiвельнi роботи у них немає. Виник конфлiкт, але мiлiцiя втрутилася. Ми попросили робiтникiв зiбрати усi свої iнструменти i будматерiали, – переповiв Мукачево.net секретар Ужгородської мiської ради Вiктор Щадей. – Землю видiли ще у 2009 роцi, але погодження вiд людей нiхто не взяв. Що саме планують будувати, нiхто не говорить, будiвельники тiльки кажуть : «Не ваша справа». Ми перевiримо законнiсть отримання цiєї дiлянки, адже голова кооперативу каже, що погодження ЖБК не давав. Якщо це так, то це незаконно i ми звернемося до прокуратури».

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>