Земельний закон (проект № 9001-Д) через кілька місяців затишшя, очевидно, пов’язаного з консенсусом різних груп суспільства за його неприйняття, наприкінці квітня якось тихо і непомітно був переданий аграрним комітетом Верховної Ради на подальший розгляд народних депутатів.

В даний час він значиться як «очікує другого читання». Більш того, у розкладі пленарних засідань Верховної Ради, яке формується за пропозиціями комітетів, передбачено розгляд даного законопроекту 22-25 травня.

«Я думаю, що такий рух земельного закону (від комітету до депутатів) є технічним моментом, пов’язаним з «парламентськими канонами». Не може законопроект без кінця перебувати в комітеті, от і передали його «на руки» народним депутатам, а фактично — на розсуд погоджувальної ради, яка формує реальний порядок денний», — зазначив Сергій Стоянов, генеральний директор Української аграрної конфедерації.

Учасників ринку непокоїть, що «Поправки-2», якими супроводжується законопроект до другого читання, практично тотожні «Поправкам-1», що свідчить про те, що комітет не врахував численні зауваження аграрного бізнесу, банківського співтовариства і т.д.

Особливо це стосується обмежень землекористування, придбаного товаровиробниками на законних підставах, заборони придбання права власності на сільгоспземлі товаровиробниками, юридичними особами, монополізації земельної іпотеки державним земельним банком, створюваним цим законопроектом і багатьох інших важливих питань.

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>