Верховна Рада України прийняла в другому читанні і в цілому як закон законопроект № 9661-д ініційований народними депутатами від Партії регіонів «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення деяких податкових норм».

«За» ухвалення закону проголосували 235 народних депутатів з мінімально необхідних 226.

Закон встановлює мораторій на застосування адміністративних санкцій за окремі порушення податкового законодавства до кінця нинішнього року. Це стосується порушень у заповненні податкових декларацій, сплати єдиного податку в розмірі 15% для підприємців 1 і 2 груп, які ведуть діяльність, не зазначену у свідоцтві, помилок у заповненні книги ведення доходів і витрат.

«Ми врахували пропозиції представників малого бізнесу і спростили процедуру реєстрації платників єдиного податку платниками ПДВ. Зокрема, скасовується обмеження щодо добровільної реєстрації платників ПДВ (не тільки в сфері малого бізнесу). Крім того, скорочено термін реєстрації платників ПДВ у податкових органах з 10 до 5 робочих днів, вдосконалюється порядок нарахування ПДВ у туристичній сфері та ін. Зміни також стосуються удосконалення системи податкового адміністрування, передусім, у сфері лібералізації податкових процедур. Так, наприклад, спрощується процедура відкриття банківських рахунків, а також порядок підписання податкової декларації підприємцем у разі відсутності у нього фахівця, який відповідає за бухгалтерський облік», — заявив в ході обговорення закону глава профільного комітету Віталій Хомутиннік.

За словами Хомутинніка, закон також дозволяє виробникам і торговцям ювелірними виробами використовувати спрощену систему оподаткування і платити єдиний податок в розмірі 5% від доходу.

Крім того, буде продовжено мораторій на введення в дію податку на нерухоме майно до 1 січня 2013 року. «Це пов’язано з тим, що урядом подано законопроект, в якому пропонується нова концепція податку на нерухомість, цей податок вимагає комплексних змін, над якими профільний комітет спільно з урядом будуть працювати. Узгоджена редакція буде винесена сесійний зал», — Підсумував він.

Нагадаємо, відповідний законопроект був прийнятий нардепами в першому читанні 13 березня 2012.

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>