Більше 800 оцінювачів з різних міст України звернулися до президента, Кабінету міністрів, Верховної Ради, Міністерству юстиції, Фонду держмайна та в Антимонопольний комітет з вимогою скасувати ряд наказів ФДМ, монополізують ринок оціночної діяльності і не дають можливості розвиватися незалежної оцінки як такої, заявили представники Українського товариства оцінювачів (УТО) та інших асоціацій під час прес-конференції «Рейдерське захоплення професії оцінювач».

«У наказах ФДМ та зміни до них додатково і необгрунтовано з’явилися зміни, що створили ситуацію, коли замість 9 тис. ліцензованих оцінювачів, які працюють в Україні, тільки 40 чоловік будуть вирішувати, що, скільки і для кого буде коштувати в нашій країні. Малий і середній бізнес успішно і швидко буде поглинатися великим », — наголошується у відкритому листі громадськості оцінювачів Україні.

Ведучий оцінювач Американського товариства оцінювачів ASA Людмила Симонова підкреслила, що всі накази ФДМ видавав без обговорення з громадськістю.

«Це таке кричуще порушення антимонопольного законодавства, коли тільки 12 фірм ділять між собою кожна по дві області України. Крім того, порушення закону «Про оцінку», оскільки цим людям (працівникам 12 фірм отримали право проводити «податкової» оцінки) дозволено не стажуватися протягом року », — зазначила Л.Сімонова.

Модератор форуму «Відкритий клуб незалежних оцінювачів» Андрій Філін зазначив, що ці 12 фірм ввели автоматизовану послугу оцінки через сайт за допомогою введення даних замовником.

«У всіх міжнародних стандартах існує не тільки вимога оцінки об’єкта, але й описи оточення об’єкта, тому що це істотно впливає на вартість, є вимога фотографування об’єкту», — підкреслила Л.Сімонова.

Як зазначила член ради УТО Ірина Іванова, з введенням третього напряму «Оцінка для мети оподаткування та нарахування інших обов’язкових платежів» сталася якась підміна понять.

«Змішали податкову оцінку, яка у всьому світі вважає масової оцінкою, яку виконує, як правило, державний оцінювач за державні гроші, зі звичайною оцінкою. Податкова оцінка дійсно потрібна, але ніякого відношення не має до угод на звичайному ринку », — зазначила І.Іванова.

В Україну оцінка для цілей оподаткування застосовується до угод купівлі-продажу, використовуючи механізми масової оцінки, тобто автоматизованої системи розрахунку вартості, що апріорі виключає визначення ринкової вартості як такої.

За словами І.Іванова, крім суттєвого подорожчання послуг на ринку оцінки, за новими правилами гри на ньому, ціна роботи оцінювача залежить не від обсягу роботи, а від кількості кімнат, обробки і т.д., тобто ціна послуг прив’язана до вартості об’єкта .

Член ради директорів Українського товариства оцінювачів Сергій Пузенко зазначив, що нові правила оцінки стосуються не тільки ринку нерухомості і транспорту, а й інвестиційного ринку.

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>