Сьогодні, 22 червня, Президент України Віктор Янукович підписав закон № 4834-VI Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення деяких податкових норм.

Президент Янукович підписав закон, який подовжує мораторій на введення податку на нерухомість до 1 січня 2013

Закон встановлює мораторій на застосування адміністративних санкцій за окремі порушення податкового законодавства до кінця нинішнього року. Це стосується порушень у заповненні податкових декларацій, сплати єдиного податку в розмірі 15% для підприємців 1 і 2 груп, які ведуть діяльність, не зазначену у свідоцтві, помилок у заповненні книги ведення доходів і витрат.

Також в законі враховані пропозиції представників малого бізнесу і спростили процедуру реєстрації платників єдиного податку платниками ПДВ. Зокрема, скасовується обмеження щодо добровільної реєстрації платників ПДВ (не тільки в сфері малого бізнесу).

Крім того, скорочено термін реєстрації платників ПДВ у податкових органах з 10 до 5 робочих днів, вдосконалюється порядок нарахування ПДВ у туристичній сфері та ін. Зміни також стосуються удосконалення системи податкового адміністрування, передусім, у сфері лібералізації податкових процедур. Так, наприклад, спрощується процедура відкриття банківських рахунків, а також порядок підписання податкової декларації підприємцем у разі відсутності у нього фахівця, який відповідає за бухгалтерський облік «.

Закон також дозволяє виробникам і торговцям ювелірними виробами використовувати спрощену систему оподаткування і платити єдиний податок в розмірі 5% від доходу.

Крім того, буде продовжено мораторій на введення в дію податку на нерухоме майно до 1 січня 2013 року. Це пов’язано з тим, що урядом подано законопроект, в якому пропонується нова концепція податку на нерухомість, цей податок вимагає комплексних змін, над якими профільний комітет спільно з урядом будуть працювати. Узгоджена редакція буде винесена в сесійний зал.

Зазначимо, Європейська Бізнес Асоціація закликала Януковича ветувати відповідний законопроект, у зв’язку з тим, що серед іншого закон передбачає врахування збитків минулих періодів в податковому обліку платників податків.

Раніше повідомлялось, що з 1 липня українці будуть платити податок на нерухомість в розмірі не менше 1% від мінімальної заробітної плати, тобто не менше 10 гривень за один квадратний метр. Нульова ставка податку передбачена тільки для власників квартир площею менше 120 кв.м. і будинків площею до 250 кв.м.

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

Один коментар до Янукович продовжив до 2013 року мораторій на введення податку на нерухомість
  1. Ольга Ольга:

    «Крім того, буде продовжено мораторій на введення в дію податку на нерухоме майно до 1 січня 2013 року.» — треба закон сформулювати так, щоб ми платили, а вони ні.

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>