Деякі норми, що стосуються створення Державного земельного банку, суперечать закону про банки і банківську діяльність.

Таку думку висловив голова Верховної Ради Володимир Литвин на своїй сторінці у Facebook, відповідаючи на запитання про можливі порушення при внесенні змін до закону про розмежування земель державної і комунальної власності.

«Що стосується Банку, то позиції, які закладені щодо нього в цьому Законі, суперечать Закону про банки і банківську діяльність. І це необхідно виправити», — написав спікер.

За його словами, це однаковою мірою стосується дуже широких повноважень Національного агентства із земельних ресурсів у частині розпорядження державними землями.

Литвин також зазначив, що у нього не було повноважень зупинити прийняття цього закону.

«Тому, коли я повернувся в зал і взяв на себе головування, зробив все, щоб розгляд питання відповідав вимогам Регламенту. Зокрема, розглядалися не тільки відхилені поправки, але і поправки, які отримали підтримку комітету», — написав він.

Водночас Литвин зазначив, що на прийнятий закон треба дивитися ширше, не тільки в частині створення Банку.

«У Законі йдеться про те, як відбуватиметься розмежування земель державної і комунальної власності. І в цьому плюс», — вважає він.

Як повідомлялося, 6 вересня Верховна Рада прийняла закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної і комунальної власності».

Закон, який повинен вступити в силу з 1 січня 2013 року, передбачає створення Державного земельного банку, який повинен надавати сільськогосподарським підприємствам кредити до 5% від ставки Нацбанку.

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>