Нестабільність на ринку житла в Львові відображає загальноукраїнську ситуацію — багато об’єктів заморожено, іпотека не працює, а пропозицію перевищує попит на тлі помітного зменшення активності. Про це в інтерв’ю кореспондента ЛІГАБізнесІнформ повідомила директор львівського АН .

По словах И.Яремко, що склалася ситуацію привела до підвищеного попиту на комерційну нерухомість площею до 50-60 кв.м. Клієнти намагаються придбати ліквідні об’єкти за рахунок власних капіталів, без залучення кредитних засобів. «За вересень-жовтень цього року ми не провели жодної операції з іпотекою.
На даний момент в Львові немає банку, який видавав би кредити в доларах, а гривневі ставки, м’яко кажучи, невигідні”, — пояснює ситуацію директор АН .

В жовтні кількість операцій по купівлі-продажу, в порівнянні з вереснем, збільшилася удвічі. «Але це — заділ попередніх місяців. Дзвінків по нових оголошеннях поступає украй мало”, — затверджує И.Яремко.

За її словами, пропозиція на ринку нерухомості Львова явно перевищує попит. В результаті продавці готові поступатися до 20% від вартості об’єкту покупцеві з «живими грошима”. «Саме тому ми не рекомендуємо клієнтам давати і брати завдатки. Адже якщо людині треба продати, то він схопиться за реальні гроші і анулює всі попередні угоди”.

Директор агентства підкреслює, що ситуація на первинному ринку нерухомості Львова схожа на ту, яка склалася в інших містах України: практично всі будівництва заморожені, покупці вважають за краще не ризикувати і набувають вже введеної в експлуатацію нерухомості. Ті ж, хто розраховував на іпотеку, вичікують і продовжують договори оренди.

Кажучи про прогнози на листопад, директор АН  відзначила, що доларова ціна на нерухомість, швидше за все, небагато знизиться, оскільки пропозицію перевищує попит і ціни диктує покупець. У іншому багато що залежатиме від економічної ситуації в країні і коливань курсу долара, але великого пожвавлення на ринку в листопаді чекати не доводиться, вважає И.Яремко.

Джерело

 

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

Один коментар до Нерухомість Львова ринок завмер в очікуванні
  1. Наталія Стеценко Наталія Стеценко:

    .

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>