Експерт пояснив, чому житло поки що дешевшати не буде


Різке і не завжди обґрунтоване подорожчання будівельних матеріалів привело до зростання ціни на квадратний метр у новобудовах.
Експерт пояснив, чому житло поки що дешевшати не буде

З початку 2015 року ціна на цеглу виросла на 85%, виробники вікон підняли вартість майже вдвічі, не менш суттєво зросли витрати і на логістику, повідомив керівникпроекту ЖК «Столичний» Валерій Залізний.

Внаслідок цього, у квітні будівництво одного квадратного метра житла обходиться забудовникам мінімум у 9 тис. грн. Відтак, заяви про те, що житло буде дешевшати, не обґрунтовані.

Експерт упевнений, що з урахуванням зростання цін на будматеріали, квадратний метр житла в українських новобудовах не може коштувати дешевше ніж 14-15 тис. грн. Утримати ціну житла забудовники намагаються або за рахунок продажів квартир, що будуються на межі собівартості, розраховуючи на більш високу вартість на етапі закінчення будівництва, або за рахунок перегляду всієї структури будівництва, повністю виключаючи посередників.

При цьому, за даними Асоціації управителів нерухомістю, у квітні 65% покупців житла надавали перевагу новобудовами, а 35% — обирали квартири на вторинному ринку.

Джерело: Телеканал новин «24″

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>